Európska liga: Plzeň viedla už o dva góly, v závere PAOK vyrovnal

PAOK Solún - Viktoria Plzeň: ONLINE prenos zo zápasu 3. kola Európskej ligy.
Fotogaléria (7)
PAOK Solún - Viktoria Plzeň: ONLINE prenos zo zápasu 3. kola Európskej ligy. (Autor: Sportnet)
Sportnet|24. okt 2024 o 15:45

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu 3. kola Európskej ligy: PAOK Solún - Viktoria Plzeň.

SOLÚN. Futbalisti PAOK Solún a FC Viktoria Plzeň dnes hrali zápas 3. kola ligovej fázy Európskej ligy.

Fotogaléria zo zápasu PAOK - Viktoria Plzeň (Európska liga - 3. kolo)

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: PAOK Solún - Viktoria Plzeň dnes LIVE (Európska liga, 3. kolo, výsledky)

Európska liga  2024/2025
24.10.2024 o 18:45
3. kolo
Solún
2:2
(0:2, 2:0)
90+6 minúta
Ukončený
Plzeň
Prehľad
Góly: 84. Tissoudali (Despodov), 90+3. Rahman (M. Camara) – 32. Havel (Adu), 39. Vydra (Adu). ŽK: 82. Tissoudali (SOL) – 11. Dweh (PLZ), 41. Marković (PLZ). 2.ŽK=ČK: 70. Dweh (PLZ). ČK: 90+4. Miroslav Koubek (PLZ). Rozhodca: Schnyder – M. Zürcher, B Zürcher (všichni SUI).
To je ode mě pro dnešek z řecké Soluňi vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 4:10.
Tak to je obrovská škoda. Viktoria Plzeň vedla po prvním poločase v Soluni 2:0, vše vypadalo velmi dobře, jenomže domácí celek ve druhém poločase dokázal vyrovnat na konečných 2:2. Nejprve byl po druhé žluté kartě vyloučen Sampson Dweh, domácí vycítili šanci, nejprve snížil Tísúdálí a v samotném závěru srovnal Rahman.
90+6
Konec zápasu.
90+5
Už se hraje nad plán, balon je naštěstí daleko od branky Jedličky.
90+4
redCardČervená karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Miroslav Koubek).
90+3
90+3
goalPAOK právě vstřelil branku!
Bohužel, PAOK se přece jen z velkého tlaku dočkal tíženého vyrovnání. Centr z pravé strany vrátil před branku Mady Camara, kde ho hlavou uklidil do sítě BABA RAHMAN.
90+2
Milan Havel se dostal zadarmo k balonu a ten razantně poslal až k brankáři Kotarskimu.
90+1
Martin Jedlička si dával s rozehrávkou na čas, šetřil nyní několik cenných vteřin.
90
Drtivý závěr PAOKu pokračuje, Plzeň je nyní u každého balonu později.
89
Zase to hořelo před brankou Jedličky, domácí se dostali k dalším dvou střelám, ani jedna naštěstí až na Jedličku neprošla.
89
Miroslav Koubek byl nyní hodně nespokojen, když Pavel Šulc zbytečně fauloval ve středu hřiště.
88
importantDomácí se tlačí za vyrovnáním, po odraženém centru se dostal ke střele Fjodor Čalov, Jedlička jeho střelu neudržel, nakonec ale míč přece jen zachytil před brankovou čárou.
85
Neuvěřitelné závary před plzeňským brankářem, Plzeň bude čekat na konci zápasu ještě velmi těžká bitva o dobrý výsledek.
84
84
Nedáš – dostaneš! Domácí se bleskově dostali s míčem na opačnou stranu, centr z pravé strany hlavou uklidil do sítě pohotově TÁRIK TISÚDALI.
83
importantMísto ohrožení branky Jedličky mohl zápas rozhodnout Erik Jirka, který z rychlého brejku mířil sám na brankáře Kotarskiho, tomu se snažil balon protlačit do sítě mezi nohy, to se mu nicméně nepovedlo.
83
Andrija Živković se snažil z pravé strany dostat míč do vápna, přes Cadua se mu to nicméně nepovedlo, další rohový kop.
82
yellowCardŽlutá karta pro tým PAOK Soluň (Tárik Tísúdálí).
81
81
Giannis Konstantelias se dobře otočil s míčem na hraně malého pokutového území, jeho rychlou ránu dokázal opět zkrotit Martin Jedlička.
80
Domácí dostali k dispozici další rohový kop, deset minut před koncem normální hrací doby se Řekové ale k žádné střele nedostali.
79
Každá vteřina Viktorie na útočné polovině nyní bude cenná, po dlouhém nákopu Jedličky se snaží udržet míč na hrotu Pavel Šulc, avšak má proti sobě přesilu.
78
Domácí stupňují svůj tlak, centr na první tyč se snažil zavřít nový hráč na hřiště Fjodor Čalov, Jedlička skvěle zasáhl.
77
changeStřídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Alexandr Sojka, přichází Lukáš Červ.
77
Plzeňští hráči jsou přitlačení k vlastnímu pokutového území, střelecký pokus byl nicméně dobře odražen do bezpečí.
76
changeStřídání v týmu PAOK Soluň:
ze hřiště odchází Jonny Otto, přichází Fjodor Čalov.
74
Po červené kartě ještě více ožili domácí fanoušci, ti se tak snaží ze svých plných plic dotáhnout své svěřence k zajímavému konci zápasu.
73
PAOK rozehrál nebezpečně rohový kop z pravé strany, balon nepříjemně propadl ve vápně, naštěstí pro Viktorii ho nikdo z domácích nezasáhl.
73
ze hřiště odchází Prince Adu, přichází Lukáš Hejda.
72
Domácí rozehráli volný přímý kop pouze do rukavic Martina Jedličky.
70
70
redCardAfterYellowVelká nepříjemnost pro Viktorii Plzeň. Sampson Dweh fauloval na polovině hřiště za žlutou kartu a přestože již jednu v zápase měl, musí předčasně do sprch.
69
Centr z pravé strany v pohodě odkopl do bezpečí Sampson Dweh.
68
Domácí trenér protočil trojím střídáním pořadně se sestavou, nechme se překvapit, jaký to přinese efekt.
65
ze hřiště odchází Taison, přichází Kiril Despodov,
ze hřiště odchází Brandon Thomas, přichází Tárik Tísúdálí,
ze hřiště odchází Joan Sastre, přichází Baba Rahman.
65
importantPAOK táhl rychlý brejk, ke střele se nakonec dostal Taison, Jedlička skvěle zasáhl.
64
Domácí rozehráli rohový kop na bližší tyč, tu měli nicméně Viktoriáni dobře pokrytou.
63
Plzeň ztratila balon, avšak bleskově ho získala zpět ke svým kopačkám, Plzeň dnes hraje do defenzivy opravdu spolehlivě.
61
Alexandr Sojka se probil k centru na levé straně, do jeho přihrávky následně sáhl hlavou Prince Adu, tentokrát ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
61
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Erik Jirka.
60
Matěj Vydra hlásí menší zdravotní problém, Plzeň tak hraje chvilku o deseti hráčích.
59
ze hřiště odchází Tiemoué Bakayoko, přichází Stefan Schwab.
58
Plzeň drží kulatý nesmysl na útočné polovině, přesně tam, kde to Západočechům vyhovuje.
56
Martin Jedlička bez větších potíží ukryl balon do svých rukavic, následně rozehrál dlouhým balonem na Matěje Vydru.
54
54
importantDomácí udělali chybu v defenzivě, k míči se rychle dostal Prince Adu, který vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou k pravé tyči, Dominik Kotarski tam byl včas.
54
Prince Adu se snažil vybojovat rohový kop, hlavní rozhodčí nicméně ukazuje pouze na odkop od branky.
53
Balon skončil přímo v rukavicích brankáře Martina Jedličky.
52
Svetozar Marković popostrčil protihráče přímo před zraky Miroslava Koubka. Domácí rychle rozehrávali a výsledkem toho je další rohový kop.
51
Prince Adu se snažil probít k centru podél základní čáry, což se mu povedlo, avšak hlavní rozhodčí už viděl balon celým objemem za brankovou čárou.
49
Balon se dostal rychle na kraj pokutového území, tečovanou ránu nicméně vytáhl Martin Jedlička v klidu na rohový kopl, ze kterého se nic vážného nestalo.
48
Plzeň se stále k míči ve druhém poločase nedostala, ten se ale stejně ještě nedostal k vápnu Jedličky, PAOK zvolil vyčkávací taktiku zřejmě.
47
Domácí drží balon, ale pouze na své polovině hřiště, navíc Plzeň skvěle napadá, PAOK nemá vůbec čas si s míčem více pohrát.
46
Začal druhý poločas.
Vše je připraveno na druhý poločas, držme palce českému zástupci ať tento nadějný výsledek minimálně udrží.
Domácí fanoušci po závěrečném hvizdu prvního poločasu pískají, jelikož domácí PAOK Soluň po prvním poločase prohrává s Viktorií Plzeň 0:2. Plzeň šla do vedení již ve třetí minutě, avšak branka Adua pro těsný ofsajd nakonec neplatila. Plzeň se přesto dočkala, po půl hodině hry otevřel skóre Milan Havel, na kterého navázal o sedm minut později Matěj Vydra. Viktoria má utkání v Soluni skvěle rozehrané.
45+5
První poločas skončil.
45+3
První zákrok Martina Jedličky, který kryl lehkou přízemní ránu Giannise Konstanteliase.
45+2
Hráči PAOKu ke konci prvního poločasu více drží balon u svých kopaček, jenomže k ohrožení branky to má daleko.
45+1
Na úvod nastaveného času to domácí zkusili střelou z dálky, jenomže ta letěla vysoko nad branku Jedličky.
44
Hosté se rozčilovali, Jonny Otto zasáhl míč v pokutovém území rukou, jenomže hra běží dále.
43
Pomalu se již blíží konec prvního poločasu, hra se nadále odehrává daleko od branky Jedličky.
42
Domácí se tlačili za kontaktní brankou, jenomže pomezní rozhodčí opět správně odhalil ofsajd.
41
yellowCardŽlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Svetozar Marković).
39
39
goalPlzeň právě vstřelila branku!
Viktoria zdvojnásobuje své vedení! Prince Adu dostal vynikající rychlou přihrávku na levé straně, následně prověřil brankáře Kotarskiho, který míč neudržel ve svých rukavicích a MATĚJ VYDRA poté dopravil hrací předmět na místo určení. Zatím skvělý poločas z pohledu Viktorie.
38
Taison táhl rychlý brejk po levé straně, následně vzniklo menší vzrušení před brankou Jedličky, ten však nakonec ani tentokrát zasahovat nemusel.
37
PAOK dobře vykombinoval plzeňské hráče na pravé straně, celá jejich snaha ale ztroskotala na špatném následném centru.
36
Tiemoué Bakayoko posílal balon do pokutového území, ten ale mířil pouze ke kopačkám plzeňských hráčů.
35
Domácí se stále nemohou dostat k ohrožení branky Jemelky, ten stále čeká na první zákrok v dnešním zápase.
34
Domácí se tlačí za bleskovým vyrovnáním, zatím ale operují s míčem pouze na vlastní polovině hřiště.
32
32
Viktoria Plzeň jde v řecké Soluňi do vedení. Cadu dobře zasekl balon na levé straně, jeho následný centr prodloužil Prince Adu na zadní tyč, kam si naběhl MILAN HAVEL a neomylně s pomocí břevna dostal míč do sítě.
31
importantDalší zkoumání plzeňské branky, Milan Havel zavíral zadní tyč, o břevno poslal balon do sítě, bude tentokrát plzeňská branka platit?
30
Po půl hodině hry si zpracovával na hraně pokutového území balon Giannis Konstantelias, nakonec mu ale mírně přece jen uskočil od kopaček, čehož hosté využili.
28
Balon letěl rychle do pokutového území, tam nejvýše do vzduchu vyšplhal Václav Jemelka, Martin Jedlička mohl zůstat v relativním klidu.
27
Alexandr Sojka se dopustila faulu uprostřed hřiště, domácí budou rozehrávat další standardní situaci.
26
Plzeň se dopustila menší chyby při rozehrávce balonu, nekompromisní Svetozar Marković ale odkopl včas míč do bezpečí.
25
Domácí kombinují na vlastní polovině hřiště, Plzeň dobře napadá rozehrávku PAOKu.
23
Plzeň se snažila přenést přes celou šíři hřiště, leč přihrávka na Havla nebyla přesná, domácí budou vhazovat.
22
Taison je v posledních minutách hodně při chuti, nyní to chtěl zkusit z rychlé otočky, balon sice zasáhl, ten ale nenadělal Jedličkovi velké starosti.
21
Taison si dvakrát připravil míč k další střele, ta ovšem až k Jedličkovi neprošla.
20
Na konci dvacáté minuty se na zadní tyči dostal k hlavičce Taison, jeho pokus na zadní tyč ale nebyl přesný.
19
Řecký celek se snažil zahrozit po pravé straně, následný centr do pokutového území ovšem dobře odrazil hlavou Sampson Dweh.
18
Viktoria táhla rychlý protiútok, jenomže Šulc celou situaci špatně vyhodnotil, když jeho spoluhráč Adu byl dobře pokryt.
17
Domácí jsou natlačení na útočné polovině hřiště, avšak plzeňská obrana zatím spolehlivě odolává nájezdu hráčů PAOKu.
16
Hraje se stále ve velkém tempu, míč se objevil bleskově na útočné straně Viktorie, hezký centr z levé strany ovšem Pavel Šulc hlavou netrefil.
15
Hlavní rozhodčí vše konzultoval s kolegou u videa, Plzeň si mohla oddychnout, hraje se dále bez větší újmy.
15
Domácí se nyní hodně rozčilují, jelikož po zvláštním zásahu Dweha skončil Brandon Thomas na zemi v pokutovém území, bude se kopat penalta?
14
Další domácí akce je zastavena předčasně, pomezní rozhodčí správně odhalil ofsajdové postavení.
12
Od začátku zápasu sledujeme velmi atraktivní fotbal, obě mužstva se nebojí hrát směrem dopředu, snad jim to vydrží co nejdéle.
11
yellowCardŽlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Sampson Dweh).
10
Poprvé zahrozili i hráči PAOKu, kteří se dostali do vápna, balon tam nepříjemně propadl, avšak rána šla nakonec vysoko nad.
8
Domácí dostali na druhé straně k dispozici standardní situaci, tu ale Viktoria dokázala dobře odvrátit.
7
7
importantObrovská šance Viktorie Plzeň! Lukáš Kalvach poslal krásný balon do vápna, tam si naběhl Matěj Vydra, který byl sám před gólmanem, avšak balon poslal trestuhodně nad branku.
6
Tahle situace dostala ještě více do varu domácí fanoušky, kteří na stadionu vytvářejí doslova pekelnou atmosféru.
5
importantTak vše je nakonec jinak, branka neplatí kvůli ofsajdovému postavení.
4
Ovšem ještě pozor, celá akce se ještě zkoumá u kolegy videorozhodčího.
3
3
Plzeň právě vstřelila branku!
Fantastický vstup Viktorie Plzeň do dnešního utkání, bleskově jde do akce ze své první akce v utkání. Matěj Vydra vybojoval míč na ose hřiště, následnou technickou ránu Pavla Šulce domácí brankář pouze vyrazil a pohotový PRINCE ADU ho bleskově dopravil do sítě.
2
Na konci první minuty udělal Cadu první nedovolený zákrok v zápase, PAOK rozehrál na polovině hřiště míč zpět do hry.
1
Výkop měli na starosti domácí fotbalisté, kteří v úvodu utkání drží balon na své polovině hřiště.
1
Utkání právě začalo.
Všechny oficiality jsou za námi, jdeme na samotné utkání. Plzeň v prvním poločase bude útočit z pohledu hlavní tribuny zleva doprava, oba týmy tak budou hrát proti svému kotli fanoušků.
Obě jedenáctky nastupují na hrací plochu, čeká nás hymna Evropské ligy.
Už i fotbalisté řeckého celku opustili hrací plochu. Do ochozů i našlo cestu i přibližně 150 příznivců Viktorie.
Červenomodří fotbalisté již zamířili zpět do šatny, samotné utkání začne již za patnáct minut.
Už i hráči PAOKu jsou na hrací ploše, stadion okamžitě začal burácet, čeká nás opravdu parádní fotbalová atmosféra.
Jako první vyběhli na rozcvičku Plzeňané, domácí je přivítali vřelým pískotem.
Krásný podvečer ze Soluně, již za hodinku začne třetí utkání ligové fáze Evropské ligy. Ve druhém největším městě v Řecku panuje celý den krásně slunné počasí, ideální kombinace pro dobrý fotbal.
Úvodní sestavy:

PAOK Soluň: Kotarski – Sastre, Kędziora, Colley, Otto – M. Camara, Bakayoko – Živković (C), Konstantelias, Taison – Thomas.
Náhradníci: Monastirlis, Balomenos – Michailidis, Čalov, Rahman, Schwab, Thymianis, Ozdojev, Tísúdálí, Despodov.
Trenér: Lucescu Razvan.

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Dweh, Marković, Jemelka – Havel, Sojka, Kalvach (C), Cadu – Vydra, Šulc – Adu.
Náhradníci: Wiegele, Tvrdoň – Hejda, Paluska, Červ, Kopic, Mosquera, Souaré, Panoš, Valenta, Jirka, Vašulín.
Trenér: Miroslav Koubek

Rozhodčí: Schnyder – M. Zürcher, B Zürcher (všichni SUI).
PAOK Soluň

PAOK je jeden z největších a nejpopulárnějších fotbalových klubů v Řecku. PAOK byl založen 20. dubna 1926. Jeho vznik souvisí s řeckými uprchlíky z Konstantinopole (dnešního Istanbulu) po grécko-turecké válce. Tito uprchlíci založili klub jako pokračování svého fotbalového dědictví. Klub má bohatou historii a je známý svou vášnivou fanouškovskou základnou. PAOK patří mezi nejúspěšnější fotbalové kluby v Řecku, i když dlouho bojoval s aténskými kluby o vrcholná místa. Mezi jeho hlavní úspěchy patří prvenství v domácí soutěži (1976, 1985, 2019, 2024). Domácí pohár následně opanoval sedmkrát.

V posledních letech PAOK prožil jednu z nejúspěšnějších období své historie. Klub byl veden ruským řecko-ukrajinským podnikatelem Ivanem Savvidisem, který do klubu investoval značné prostředky a zvedl jeho konkurenceschopnost. Jak již bylo řečeno, v sezóně 2018/2019 PAOK získal svůj třetí ligový titul, a to bez jediné prohry, což se stalo poprvé v historii moderní řecké ligy. PAOK je také pravidelným účastníkem evropských pohárů, včetně Ligy mistrů a Evropské ligy UEFA.

Samotnou kapitolou klubu jsou fanoušci. PAOK má jednu z největších a nejvěrnějších fanouškovských základen v Řecku. Jejich nejvěrnější a nejaktivnější frakcí je ultras skupina zvaná Gate 4. Tato skupina vytváří na stadionu elektrizující atmosféru, zejména při velkých zápasech a derby. Fanoušci PAOK jsou známí svou oddaností, ale i výbušností, což občas vedlo k incidentům s policií a s fanoušky soupeřů.

Domácí zápasy hraje na stadionu Toumba, který byl otevřen v roce 1959. Kapacita stadionu je přibližně 28 000 diváků. Je známý pro svou intenzivní atmosféru, kterou vytvářejí domácí přiznivci.
Krásný. večer z řecké Soluně!

Právě v tomto přímořském letovisku se odehraje třetí kolo ligové fáze Evropské ligy, domácí PAOK Soluň přivítá na svém trávníku Viktorii Plzeň.

Domácí tým vstoupil do letošního ročníku Evropské ligy v tureckém Istanbulu, kde se utkal s Galatasaray. Řecký tým nebyl daleko od bodového zisku, avšak v poslední čtvrthodině hry inkasoval dvě branky, svému soupeři podlehl 1:3. Ani domácí premiéra se nevyvedla dle představ. Rumunské FCSB se dostalo již v prvním poločase do vedení a hubený náskok udržel, přestože ve druhé půlce hrál více jak třicet minut v oslabení. Dočká se PAOK na třetí pokus?

Viktoria Plzeň v letních měsících zvládla dvě tuhá předkola, postupně vyřadila ukrajinský Kryvbas (2:1, 1:0) a skotské Heart of Midlothina, po dvou hubených výhrách 1:0. Do nově vzniklé ligové fáze vstoupili Viktoriáni v sousedním Německu na horké půdě Frankfurtu. Přestože červenomodří ještě v samotném závěru prohrávali 1:3, nakonec po fantasickém závěru svěřenci Miroslava Koubka vybojovali cenou remízu 3:3. V domácím prostředí následně Plzeň hostila bulharský Ludogorec Razgrad, přestože měli Západočeši opticky více ze hry, nakonec se nicméně zrodila jen bezbranková remíza 0:0.

Dámy a pánové, užijte si náš podrobný onlajn přenos, tím vás provede přímo ze stadionu v Soluni Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Tabuľka Európskej ligy

Domov»Futbal»Európska liga»Európska liga: Plzeň viedla už o dva góly, v závere PAOK vyrovnal