Hráči OFK Malženice. (Autor: OFK - facebook)
Ivan Mriška|15. aug 2023 o 12:10

Pomohli nám hráči Trnavy, priznal tréner.

MALŽENICE. Sú jedinou obcou z Trnavského kraja, ktorá to dotiahla do druhej ligy. Teraz Malženice oslavujú historický úspech.

Cez víkend v zápase tretieho kola zdolali 1. FC Tatran Prešov. Najstarší slovenský klub pokorili 2:0.

„Je to krásne. Pre celú obec je to veľký, historický moment,“ neskrýval dojatie tréner OFK Malženice Pavol Bartoš.

V článku sa dočítate

• Prečo mal zápas pre trénera Bartoša špecifickú príchuť?
  • Ktorí hráči Spartak pomohli?
  • Aké ciele majú v druhej lige?
  • Námet na film. V čom pripomínajú Luton Town?
  • Prečo nebudú druhé Borčice či Ličartovce?

Tréner: Vyhrali sme zaslúžene

Malženice majú len 1 500 obyvateľov, Prešov necelých 90-tisíc. Na to sa však vo futbale nehrá.

„Vyhrali sme zaslúžene. Mali sme aj niekoľko ďalších šancí, ktoré sme zahodili. V druhom polčase sme našťastie skórovali a rozumnou hrou sme si výhru ustrážili,“ hodnotil priebeh zápasu.

Pre trénera Malženíc mal zápas špecifickú príchuť. Proti Prešovu nastupoval v deväťdesiatych rokoch ako hráč.

„Som hrdý, že historicky prvú výhru sme dosiahli proti Prešovu. Rád spomínam na skvelú kulisu a atmosféru, ktorá tam bola. Prešov si zaslúži ligu i nový štadión,“ tvrdí Bartoš.

Pomohli hráči Trnavy

V 52. minúte otváral skóre Thomas Kotlár, o päť minút neskôr poistil víťazstvo Malženíc Alexander Horvát.

Niekoľko dobrých šancí si vypracovali aj hostia, no skúsený brankár Dobrivoj Rusov udržal nulu.

„Treba priznať, že nám pomohli hráči Trnavy. Z áčka sa dobre ukázali Martin Šulek, Miha Kompan Breznik, Dobrivoj Rusov a ďalší.

Vyzdvihnúť však musím všetkých. Každý na ihrisku nechal všetko a podal oduševnený a kolektívny výkon,“ chválil tréner Malženíc.

Štadión ako v Rakúsku

Malženice sú po troch kolách na trinástom mieste. V prvých dvoch kolách podľahli Liptovskému Mikulášu (0:1) a Považskej Bystrici (1:4).

Domov»Futbalnet»Historický moment v druhej lige. Najstarší klub zdolala dedina s 1500 obyvateľmi