Radosť hráčov Modry.

Radosť hráčov Modry. (Autor: De La Gerre)
Ivan Mriška|23. jún 2023 o 10:55

FC Slovan Modra je víťazom piatej ligy BFZ.

Na čele mali deväťbodový náskok. Po nečakaných zaváhaniach však oň prišli a posledné kolo piatej ligy BFZ prinieslo drámu.

Futbalisti FC Slovan Modra viedli pred Lokomotívou Devínska Nová Ves len o bod a na pôde Limbachu potrebovali vyhrať.

Podarilo sa. Po triumfe 2:0 zdvihli nad hlavy majstrovskú trofej. Napínavý finiš prežíval intenzívne hrajúci výkonný manažér klubu NORBERT SALIŠ (34).

V článku sa dočítate

• Čo šéfovi bežalo hlavou po konečnom hvizde?
  • Kto mužstvo upokojil a potiahol ho za postupom?
  • Legionári sú lacnejší a kvalitnejší. Čo je hanba mladých hráčov?
  • Zabudli šampanské. Ako oslavovali majstrovský titul?
  • Nový tréner. Aké ďalšie zmeny klub čakajú?
  • Prečo sú hráči unavení fyzicky aj psychicky?
  • Prečo nechcú ísť cestou Borčíc?

V poslednom zápase ste spečatili triumf v piatej lige BFZ. Čo vám beží hlavou krátko po konci sezóny?

Je to pre mňa obrovská úľava. Situáciu sme si skomplikovali sami, preto som sa ocitol pod výsledkovým tlakom. Vravel som si však, že to zvládneme. Že nám futbalový Boh vráti, čo sme mu obetovali.

Trénovali sme štyrikrát do týždňa, raz doobeda. Hráčom sme vytvorili podmienky, o ktorých iné kluby z piatej ligy ani nesnívajú.

Pred posledným zápasom sme mali spoločný obed a vychádzku. Tak, ako to funguje na profesionálnej úrovni. Obetovali sme financie navyše, ale, ako hovorím, futbalový Boh nám to vrátil.

Mali ste náskok deviatich bodov, zdalo sa, že hravo postúpite. Čo sa stalo?

Mali sme vnútorný problém v kabíne, ktorý sme našťastie vyriešili. To sa vo futbale stáva.

Zápasy s Lamačom a Veľkým Bielom sme si prehrali sami. Mohli sme si prehrať aj celú sezónu, ale našťastie sa to nestalo.

V každom zápase bola kvalita na našej strane, preto som tomuto mužstvu veril. Nerobíme futbal náhodne, ale plánovanie, čo rozhodlo.

Prvý gól ste strelili v 37. minúte a triumf ste pečatili tri minúty pred koncom. Ako zápas v Limbachu prebiehal?

Hrali sme trpezlivo. V súťaži sme boli dominantní, ale netreba sa nikde ponáhľať. Platí to tak v živote aj vo futbale.

Domáci na nás vybehli a približne do dvadsiatej minúty mali prevahu. Nám trochu zväzovala nohy nervozita, pretože posledný krok býva najťažší.

Kým domáci vládali, mali sme dosť strát lôpt. Potom sme však hru upokojili a prevzali ju pod kontrolu.

Viem, že sa to nerobí, ale musím vyzdvihnúť jedného hráča. Skúsený Jakub Pavúk upokojil dianie a hráčom dodal istotou.

Celú sezónu bol oporou mužstva, čo potvrdil aj v poslednom zápase. Po jeho krásnej akcii sme sa ujali vedenia.

Gól strelil kolumbijský legionár Carlos Alberto Palacios Romaňa. Čo sa dialo po tomto momente?

Domáci sa nedostávali do šancí, ale za tohto stavu sme si boli vedomí, že nie je nič isté. Nestriedali sme, od začiatku hrala jedenástka, ktorá si to plne zaslúžila.

Chlapci sa snažili a našťastie sme pred koncom pridali druhý gól. Vtedy sme vedeli, že nám titul neujde.