Momentka zo zápasu Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund.
Momentka zo zápasu Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. dec 2023 o 19:45 (aktualizované 3. dec 2023 o 21:45)

Leverkusen napriek strate stále na čele Bundesligy.

BERLÍN. Futbalisti Bayeru Leverkusen remizovali v nedeľňajšom šlágri 13. kola bundesligy s Borussiou Dortmund 1:1 a prišli o štrnásťzápasovú víťaznú sériu vo všetkých súťažiach.

Na konte majú 35 bodov a sú na čele tabuľky o tri body pred druhým Bayernom Mníchov, ktorý má zápas k dobru. Dortmund je piaty.

Leverkusen bol celý zápas aktívnejší

Domáci Leverkusen bol počas celého stretnutia aktívnejší smerom dopredu, no inkasoval už v 5. minúte, keď Niclas Füllkrug udržal loptu na hranici šestnástky, zadovkou ju posunul Julianovi Ryersonovi a ten zblízka otvoril skóre.

Bayer mal niekoľko veľkých šancí a v nadstavenom čase prvého polčasu dostal loptu do siete Florian Wirtz, no gól neplatil pre ofsajd.

Domácim to vyšlo až v 79. minúte, keď po rýchlej akcii na pravej strane dostal loptu do šestnástky Patrik Schick, ktorý našiel voľného Victora Bonifaceho a ten vyrovnal. V závere mali oba tímy dobré šance, no gól už nepadol.

Frankfurt padol v Augsburgu

Futbalisti 1. FSV Mainz 05 podľahli doma Freiburgu 0:1. Jediný gól stretnutia padol v 69. minúte zásluhou Michaela Gregoritscha.

Domáci majú v tejto sezóne na konte iba jeden triumf a v tabuľke im s ôsmimi bodmi patrí predposledné 17. miesto.

Freiburg má na konte 18 bodov a je ôsmy. Augsburg zdolal doma siedmy Frankfurt 2:1 a v tabuľke sa so 17 bodmi posunul na deviatu priečku.

O gól hostí sa postaral vlastným zásahom brankár domácich Finn Dahmen.

Bundesliga - 13. kolo:

1. FSV Mainz 05 - SC Freiburg 0:1 (0:0)

Gól: 69. Gregoritsch

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 1:1 (0:1)

Góly: 79. Boniface - 5. Ryerson

FC Augsburg - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0)

Góly: 35. Jensen, 58. Iago - 78. Dahmen (vl.)

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Dortmund ukončil 14-zápasovú víťaznú sériu Leverkusenu, Bayern sa môže dotiahnuť na čelo