Prekvapenie na úkor majstra. Bayern prehral prvý domáci zápas

Mathys Tel.
Mathys Tel. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. jan 2024 o 17:39 (aktualizované 21. jan 2024 o 20:01)

Pozrite si dnešné výsledky nemeckej Bundesligy.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov prekvapivo doma zakopli v nedeľňajšom zápase 18. kola nemeckej Bundesligy s Werderom Brémy.

Prvú domácu prehru v prebiehajúcom ligovom ročníku zariadil v 59. minúte Mitchell Weiser.

Obhajcovia titulu strácajú na vedúci Bayer Leverkusen sedem bodov.

Bavori prehrali v Allianz aréne prvýkrát od augustového finále Superpohára, keď nestačili na RB Lipsko (0:3).

Poslednú ligovú prehru na domácej pôde zaznamenali proti rovnakému súperovi v predposlednom kole uplynulého ročníka Bundesligy 20. mája (1:3).

Augsburg dokázal naplno bodovať na pôde Mönchengladbachu. Víťazstvo 2:1 pre hostí zariadili krátko po zmene strán v priebehu štyroch minút Phillip Tietz a Arne Engels.

Augsburg uspel na ihrisku súpera prvýkrát od 22. októbra minulého roka.

Bundesliga - 18. kolo:

Bayern Mníchov - Werder Brémy 0:1 (0:0)

Gól: 59. Weiser

Borussia Mönchengladbach - FC Augsburg 1:2 (1:0)

Góly: 26. Siebatcheu - 47. Tietz, 51. Engels

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Prekvapenie na úkor majstra. Bayern prehral prvý domáci zápas