Čech Schick zničil súpera. Za polčas strelil až štyri góly

Patrik Schick sa v drese Bayer Leverkusen teší po strelenom góle.
Patrik Schick sa v drese Bayer Leverkusen teší po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. dec 2021 o 17:34 (aktualizované 4. dec 2021 o 21:12)

Bayern vyhral v šlágri proti Dortmundu.

BERLÍN. Futbalisti BVB Dortmund opäť nestačili na najväčšieho rivala v bundeslige, Bayernu doma podľahli pred 15 000 divákmi 2:3.

Lístky na zápas sa vypredali za niekoľko desiatok minút, no domáci verní fanúšikovia videli opäť iba prehru svojho BVB proti rivalovi. Dva góly za hostí strelil Lewandowski.

Dortmund naposledy zdolal Bayern v auguste 2019 v súboji o nemecký superpohár 2:0.

Český futbalový útočník Patrik Schick sa v sobotu v nemeckej Bundeslige blysol štyrmi gólmi.

Všetky zaznamenal v druhom polčase pri vysokom triumfe Bayeru Leverkusen nad posledným tímom tabuľky Greutherom Fürth 7:1 v dueli 14. kola.

Schick sa pred týždňom vrátil do zostavy Leverkusenu po približne mesiac trvajúcej pauze spôsobenej zranením.

Proti Fürthu si pripísal asistenciu na tretí gól svojho tímu tesne pred prestávkou a potom strelecky explodoval po zmene strán.

Prvýkrát sa presadil v 49. minúte a od 69. minúty pridal ďalšie tri góly v rozpätí siedmich minút. Z ihriska odišiel v 81. minúte.

Hráči 1. FC Kolín v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Ondrejom Dudom remizovali na pôde Arminie Bielefeld 1:1. Duda bol na trávniku do 65. minúty.

Bundesliga - 15. kolo:

FC Augsburg - VfL Bochum 2:3 (0:3)

Góly: 57. Gregoritsch, 86. Caligiuri (z 11m) - 23. a 45.+2 Polter, 40. Holtmann

Arminia Bielefeld - 1. FC Kolín 1:1 (0:1)

Góly: 60. Lasme - 17. Özcan

/Ondrej Duda (Kolín) hral do 65. minúty/

TSG 1899 Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 3:2 (2:1)

Góly: 24. Geiger, 30. Rutter, 60. Samassékou - 15. Borré, 72. Paciencia

Bayer Leverkusen - SpVgg Greuther Fürth 7:1 (3:1)

Góly: 49., 69., 74. a 76. Schick, 12. Adli, 18. Tapsoba, 45. Hincapie - 33. Dudziak

1. FSV Mainz 05 - VfL Wolfsburg 3:0 (2:0)

Góly: 2. Burkardt, 4. Stach, 90. Lacroix (vl.)

Dortmund - Bayern 2:3 (1:2)

Góly: 5. Brandt, 48. Haaland - 9. a 77. Lewandowski (druhý z 11 m), 44. Coman

ČK: 78. Rose (Dortmund) za nešportové správanie

Tabuľka

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Čech Schick zničil súpera. Za polčas strelil až štyri góly