Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Má divokú povesť a viac fanúšikov ako Sagan. Stocha v Česku velebia

Miroslav Stoch. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Pavol Spál|20. sep 2017 o 07:34

V Česku sa pokúša hráč, ktorého preslávili aj škandály, reštartovať kariéru. Je to najlepší nákup Slavie, chvália ho po mesiaci.

BRATISLAVA. Výrazne za ním zaostáva Marek Hamšík či hviezdy slovenskej hudobnej scény. Takmer o pol milióna menej fanúšikov má aj druhý v poradí - fenomenálny cyklista Peter Sagan.

Najpopulárnejším Slovákom na sociálnych sieťach je futbalista Miroslav Stoch.

Na facebooku má viac ako jeden a pol milióna fanúšikov. Z toho až 1,3 milióna sú Turci. Stoch bol roky hráčom jedného z najslávnejších tamojších klubov Fenerbahce Istanbul.

V štruktúre jeho priaznivcov nasleduje Nemecko s 27 tisícmi, zrejme pre silnú tureckú komunitu v krajine. Potom Grécko, kde Stoch pôsobil v klube PAOK Solún.

Slováci tvoria iba jedno percento jeho fanúšikov, je ich zhruba 16-tisíc. Ďalších 254-tisíc ľudí sleduje Stocha cez instagram.

Keď v Nitre začínal kariéru, na tréningy chodil na motorke Pionier za päťsto korún. Po prestupe do Chelsea si kúpil Volkswagen Golf asi za 12-tisíc eur.

Počas angažmánu v Turecku si už mohol dovoliť luxusné autá za 200-tisíc eur. Trebárs Ferrari, Bentley či Range Rover.

„Nikdy nezabudnem na veľké chvíle, ktoré som tu strávil. Z celého srdca vás všetkých veľmi ľúbim,“ odkázal Stoch fanúšikom Fenerbahce, keď v auguste prestúpil do Slavie Praha.

V Česku sa pokúša šikovný futbalista, ktorého však preslávili aj škandály, reštartovať svoju kariéru. „Je to najlepší nákup Slavie,“ velebia ho po mesiaci v Česku.

Vyzeral ako maskot. To bol vtip?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články