Marek Petruš, hlavný tréner MFK Zemplín Michalovce.
Marek Petruš, hlavný tréner MFK Zemplín Michalovce. (Autor: TASR – František Iván)
SITA|12. aug 2023 o 12:35

Zemplínčania stále neskórovali, Dukla dosiahla prvý triumf v sezóne.

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zaznamenali premiérové víťazstvo v sezóne 2023/2024 v najvyššej slovenskej súťaži, keď v piatkovom úvodnom zápase 3. kola zvíťazili na pôde MFK Zemplín Michalovce 3:0.

Kým Banskobystričania prvýkrát bodovali naplno, Zemplínčania neskórovali ani v treťom dueli ročníka a zostali na chvoste 12-člennej tabuľky.

Skóre stretnutia otvoril už v tretej minúte Martin Rymarenko a v 19. minúte zvýšil náskok hostí na 2:0 Jakub Uhrinčať.

V závere druhého polčasu spečatil triumf Dukly kapitán Róbert Polievka, ktorý strelil v 88. minúte druhý gól v sezóne.

Banskobystričania sa posunuli na priebežnú štvrtú priečku v súťaži so ziskom štyroch bodov a vyrovnaným skóre 6:6.

"Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre. Bolo to dôležité víťazstvo aj z pohľadu ďalšieho vývoja v tabuľke," poznamenal po prvej výhre v sezóne tréner Dukly Michal Ščasný.

"Duel sme zvládli celkom dobre, aj za dvojgólového vedenia sme to ustáli a nedovolili sme súperovi streliť kontaktný gól.

Michalovce majú svoju kvalitu, v niektorých fázach nás zatlačili. Tam sa lámal chlieb, keďže sme to ustáli. Neustále sme hrozili z protiútokov, z ktorých sme mohli zápas uzavrieť skôr," zhodnotil Ščasný. Jeho zverenci vo 4. kole privítajú doma Skaličanov.

Menej spokojný bol domáci tréner Marek Petruš. "Do zápasu sme nevstúpili ideálne a dostali sme dva góly po štandardkách. Potom sme sa nedokázali rozbehnúť," poznamenal.

"Súper bol aktívny, darila sa mu hra a nám nevychádzalo skoro nič. Výsledok nie je krutý, ale zaslúžený, lebo hostia si vypracovali množstvo gólových situácií. Zo zápasu som sklamaný a mrzia ma viaceré slabé výkony jednotlivcov i celého mužstva," dodal Petruš.

Michalovčania majú po treťom dueli sezóny na konte jediný bod a skóre 0:5.

"Musíme náš káder posilniť, tento zápas nám ukázal pravú tvár," skonštatoval sklamaný kouč. Mužstvo zo Zemplína nastúpi o týždeň na pôde majstrovského Slovana Bratislava.