Futbalisti FK Železiarne Podbrezová. (Autor: Facebook FK Železiarne Podbrezová)
Sportnet, TASR|23. sep 2023 o 20:14 (aktualizované 24. sep 2023 o 00:00)

Hráči Michaloviec sú aj naďalej na poslednej priečke tabuľky.

Niké liga - 8. kolo

MFK Zemplín Michalovce - FK Železiarne Podbrezová 1:5

Góly: 16. Marjanovič - 20. Blahút, 41. Assinor, 72. Kabongo, 79. Kováčik, 90+3. Okunola.

Rozhodovali: Dohál – Straka, Kmec.

Michalovce: Ružinský - Magda, Marjanovič, Jeřábek, Bahi - Karasjuk (82. Vaško), Zubairu - Marcin (82. Šimko), Žofčák (68. Danko), Pavúk (82. Musák) - Van Kessel (61. Adekunle)

Podbrezová: Ludha - Bartoš, Oravec, Grešák - Kováčik, Bajo (64. Paraj), Bakaľa, Blahút (86. Ďatko) - Galčík (Kabongo), Sanusi (73. Okunola) - Assinor (73. Kuzma)

MICHALOVCE. Futbalisti FK Železiarne Podbrezová zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 5:1 v sobotňajšom zápase 8. kola Niké ligy.

Poskočili tak na priebežné druhé miesto v tabuľke o bod pred Žilinu, ktorú v nedeľu čaká dohrávka so Slovanom Bratislava.

Hráči Michaloviec sú aj naďalej s jedným bodom na poslednej priečke tabuľky, na Zlaté Moravce strácajú jeden bod. Zaznamenali historicky najhorší štart v najvyššej súťaži, rekord doteraz držal Bardejov.

Prvý polčas priniesol viacero striel na oboch stranách a napokon aj tri góly.

V 13. minúte neskóroval v sľubnej šanci hosťujúci Bajo a o tri minúty išli domáci do vedenia. Po Žofčákovom centri sa k hlavičke dostal Jeřábek, ktorý loptu posunul Marjanovičovi a brankár Ludha nedosiahol na jeho strelu.

Krátko na to mal Jeřábek sľubnú šancu, no trafil len konštrukciu bránky. Hostia nevyužitú príležitosť potrestali, keď Bajovu prihrávku zužitkoval Blahút, ktorý vyrovnal stav stretnutia.

Favorit išiel do vedenia v 41. minúte zásluhou Assinora, ktorý profitoval z Kováčikovho centra.

Aj v druhom dejstve mali oba tímy viacero šancí, no góly padali už len do michalovskej brány.

V 71. minúte obrana domácich nezastavila Kabonga, ktorý obstrelil brankára Ružinského.

Hostia boli herne na koni, tretí gól ich definitívne upokojil a ich pozorná defenzíva s hroziacimi brejkami bola pre Michalovce výrazná prekážka. Hráči Podbrezovej štvrtýkrát skórovali v 79. minúte po strele Kováčika spoza šestnástky a upravil skóre na 1:4.

Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase Okunola.

Hlasy po zápase:

Marek Petruš, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne a to sa nám podarilo. Som rád, že sme strelili prvý gól, k tomu sme mali situáciu po štandardnej situácii, keď lopta skončila na konštrukcii bránky. Prvý polčas bol z hľadiska našej ofenzívy veľmi dobrý. Žiaľ, opäť sme doplatili na chyby, o ktorých sme si hovorili počas týždňa - dostupovanie k strieľajúcemu hráčovi. Súper využil naše nedostatky. Chlieb sa lámal v druhom polčase, v ktorom sme si chceli počkať na situáciu, ktorá by s výsledkom niečo spravila. Pred tretím inkasovaným gólom sme prehrali v osobnom súboji, súper skóroval a za stavu 1:3 to už bolo ťažké. Nechcel som chlapcom zakázať hrať futbal. Súper využil ešte dve ďalšie situácie. Dovolím si povedať, že sme dnes kruto prehrali."

Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová: "Vedeli sme, že nás v Michalovciach čaká náročný zápas. Vážim si, že sme dokázali proti tvrdo pracujúcemu súperovi a na ťažkom teréne otočiť výsledok 0:1. Stále som veril, že nájdeme nejaké nájdeme. Boli sme odmenení za to, ako sme odpracovali tento zápas. Pre nás je tento výsledok obrovská vzpruha.”