Samuel Šefčík v drese MFK Ružomberok. (Autor: TASR)
TASR|6. okt 2023 o 19:37 (aktualizované 6. okt 2023 o 20:27)

O triumfe domácich rozhodli Tučný a Lavrinčík.

Rozhodovali: Smolák - Štofík, Vass. ŽK: Hladík, Lavrinčík - Čerepkai, Duga, Tumma

Diváci: 868

Ružomberok: Krajčírik - Luterán, Malý, Gabriel, Selecký - Lavrinčík, Zsigmund (81. Múdry) - Tučný (72. Hladík), Chrien (90. Domonkos), Chobot (72. Šefčík) - Gerec (90. Boďa).

Zlaté Moravce: Knobloch - Suľa, Moško, Tumma (67. Majdan), Čonka (58. Sluka) - Duga (58. Weir) - Mondek, Gono, Čerepkai (58. Ďubek), Nsumoh (81. Švec) - Balaj

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

RUŽOMBEROK. Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v 10. kole Niké ligy nad FC ViOn Zlaté Moravce 2:0.

Domáci do zápasu vstúpili aktívne a v 9. minúte sa ujali vedenia, keď ľavačkou zvnútra šestnástky vystrelil Adam Tučný a s prispením teču Gergelyho Tummu lopta skončila v sieti ViOn-u - 1:0.

Ružomberčanom optimálne vyšiel aj úvod druhého polčasu, v 48. minúte Tučného strelecký pokus obrana hostí ešte zblokovala, no po odrazenej lopte nekompromisne skóroval Samuel Lavrinčík - 2:0.

Hlasy po zápase

Peter Tomko, tréner Ružomberka: „Vyšiel nám vstup do zápasu, boli sme aktívni a gól padol po veciach, na ktoré sme sa chystali. Som rád za Adama Tučného za jeho prvý strelený gól. Čakal na príležitosť a jeho reakcia bola výborná. Do prestávky súper okrem jednej hlavičky sa nedostal do ničoho.

My sme mali dve-tri čisté šance, z ktorých treba dávať góly, Už v prvom polčase naše vedenie mohlo byť vyššie. Výborne sme aj otvorili druhú polovicu, potom padol ešte tretí gól, ktorý nebol uznaný. V závere sme si to však mali viac postrážiť a byť aktívnejší smerom hore. Lebo mohli sme aj za to pykať.“

Vladimír Cifranič, tréner Zlatých Moraviec: „Opäť sme mali katastrofálne vstupy do oboch polčasov. Prvý polčas bol z našej strany slabý, nervózny, bolo tam veľa nepresností. Mali sme akurát jednu hlavičku Filipa Balaja, po štandardnej situácii, ale do šancí sme sa nedostávali.

V druhom polčase sme začali hrať až po inkasovanom góle. To je málo na to, aby sme mohli uspieť. Dostávame nezmyselné góly a my nedávame, čo je najväčší problém. Ani náš výkon nebol takých ako v predchádzajúcich zápasoch. Možno tridsať minút v druhej polke to nejako vyzeralo, ale to je málo na to, aby sme uspeli.“

1
ŠK Slovan Bratislava futbalŠK Slovan Bratislava futbalŠK Slovan Bratislava futbal
4
FK DAC 1904 Dunajská StredaFK DAC 1904 Dunajská StredaFK DAC 1904 Dunajská Streda
12
FC ViOn Zlaté Moravce - VrábleFC ViOn Zlaté Moravce - VrábleFC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Priebeh stretnutia

0'
Gól z hry
9'
31'
Roman Čerepkai
Dospelí (A)
NS - nedovolené vrazenie do súpera, čím bola zmarená sľubne sa rozvíjajúca akcia
36'
18:16
45'
Gól z hry
48'
58'
Matúš Čonka
Dospelí (A)
Striedajúci hráč: Branislav Sluka
58'
Denis Duga
Dospelí (A)
Striedajúci hráč: James Michael Weir
58'
Dospelí (A)
Striedajúci hráč: Tomáš Ďubek
60'
Gergely Tumma
Dospelí (A)
NS - kopnutie súpera v súboji o loptu riskantným spôsobom
67'
Dospelí (A)
Striedajúci hráč: Vladimír Majdan
Marián Chobot
Dospelí (A)
Striedajúci hráč: Samuel Šefčík
72'
Adam Tučný
Dospelí (A)
Striedajúci hráč: Jan Hladík
72'
Marek Zsigmund
Dospelí (A)
Striedajúci hráč: Timotej Múdry
81'
81'
Johnson Kalu Nsumoh
Dospelí (A)
Striedajúci hráč: Jakub Švec
Jan Hladík
Dospelí (A)
NS - udretie súpera v súboji o loptu, riskantným spôsobom
84'
Dospelí (A)
NS - zdržiavanie znovu-nadviazania na hru úmyselnou hrou rukou
89'
Martin Chrien
Dospelí (A)
Striedajúci hráč: Kristóf Domonkos
90'
Štefan Gerec
Dospelí (A)
Striedajúci hráč: Martin Boďa
90'

Gól z hry - 48'
89'
15
90'
17
Adam Tučný
Gól z hry - 9'
72'
20
72'
22
Šimon Gabriel
24
81'
28
Alexander Selecký
30
90'

Jan Hladík
84'

3
60'
67'
6
Miroslav Gono
7
31'
58'
10
81'
14
Denis Duga
36'
58'
Matúš Čonka
58'