Brankár Andre Onana z Manchester United si opäť vyslúžil kritiku.
Brankár Andre Onana z Manchester United si opäť vyslúžil kritiku. (Autor: TASR/AP)
Michal Šášky|4. okt 2023 o 07:30

Slovenský rozhodca bol vraj viac v hre ako Icardi.

MANCHESTER. Býval to klub, ktorý vzbudzoval rešpekt a uznanie. Zbieral tituly v Anglicku a úspechy v európskych súťažiach.

Manchester United zdvihol nad hlavu trofej Premier League dvadsaťkrát. A trikrát ovládol slávnu Ligu majstrov. Súťaž, ktorú už vlani ani nehral.

Klub sa medzi európsku elitu po sezóne opäť vrátil, aby v nej v utorok prehral aj druhý zápas.

United nikdy v histórii neprehral oba úvodné zápasy Ligy šampiónov. Až doteraz.

Po prehre na ihrisku Bayernu Mníchov (3:4) zlyhal aj doma proti tureckému Galatasaray. Hoci ešte dvadsať minút pred koncom viedol 2:1, v závere vybuchol.

Stačilo neurobiť hlúposť

Hráči United pritom dlho predvádzali dobrý výkon a smerovali za víťazstvom. Už v 17. minúte poslal domáci tím do vedenia Rasmus Højlund.

V 23. minúte síce z ojedinelej príležitosti a zároveň z jedinej strely na bránu v prvom polčase vyrovnal Wilfried Zaha, no to bolo zo strany hostí nadlho všetko.

Čo sa v texte dočítate:

• Čo vyviedol Andre Onana? Akú má bilanciu?
  • Bojí sa Erik ten Hag o svoj trénerský post?
  • V čom porovnali Icardiho s Ivanom Kružliakom?
  • Čo sa deje v Manchester United?
  • Ako hral Denis Vavro proti Bayernu?

Na konci prvého dejstva zahodil šancu Mount, v 54. minúte pri samostatnom úniku pohorel Rashford a o päť minút neskôr Højlundovi neuznali gól pre ofsajd.

V 67. minúte poslal United do zaslúženého vedenia druhým gólom Højlund, keď využil pošmyknutie stopéra, prešprintoval polovicu ihriska a lišiacky zakončil.

Tam sa však všetko zlomilo.

„V tom čase by som na Galatasaray nedal ani deravý groš. Dovtedy ani neboli pri bráne. Manchester hral výborne, dominoval, bol to už vyhratý zápas. Ale to, čo predviedli v závere...

Domov»Futbal»Liga majstrov»Ako hlboko môžu ešte klesnúť? Manchester United mal ďalší skrat, už nenaháňa strach