Ramos debutoval za PSG, na všetky góly asistoval Messi

Sergio Ramos.
Sergio Ramos. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|28. nov 2021 o 15:03 (aktualizované 28. nov 2021 o 22:38)

V zápase Monako - Štrasburg rozhodli o výsledku penalty.

PARÍŽ. V nedeľnom zápase 15. kola francúzskej futbalovej ligy zvíťazil Paríž St. Germain na ihrisku St. Etienne 3:1. Premiérový duel v drese PSG absolvoval španielsky stopér Sergio Ramos.

Skúsený 35-ročný stopér dostal po prvý raz príležitosť v základnej zostave v dueli na pôde AS Saint-Étienne. Ramos prišiel do francúzskeho klubu v júli z Realu Madrid, ale v zostave sa doteraz neobjavil pre pretrvávajúce problémy s lýtkovým svalom.

Domáci prekvapili lídra tabuľky v 23. minúte, keď loptu dorazil do siete Denis Bouanga. Tesne pred polčasovou prestávkou fauloval Timothée Kolodziejczak unikajúceho Kyliana Mbappého a za tento zákrok videl od rozhodcu červenú kartu. Ešte pred odchodom do kabín stihol Paríž vyrovnať po hlavičke kapitána Marquinhosa.

Jedenásť minút pred koncom sa hostia ujali vedenia. Prihrávka Argentínčana Lionela Messiho našla v pokutovom území jeho krajana Angela Di Mariu a ten ľavačkou prekonal brankára Etienna Greena.

V prvej minúte nadstaveného času to bol opäť Brazílčan Marquinhos, ktorý hlavou stanovil konečný výsledok. Asistencie pri všetkých troch presných zásahoch si pripísal Messi.

Neymar, ktorý bol najfaulovanejší hráč, zápas nedohral. Z ihriska ho v 88. minúte museli odniesť na nosidlách s podozrením na vážne zranenie členka.

PSG vedie tabuľku so 14-bodovým náskokom pred Nice, St. Etienne zostáva na predposlednom mieste.

Ligue 1 - 15. kolo:

Saint Etienne – Paríž St. Germain 1:3 (1:1)

Monako - Štrasburg 1:1 (1:0)

Góly: 45.+1 Ben Yedder (11m) – 48. Ajorque (11m)

Tabuľka

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Ramos debutoval za PSG, na všetky góly asistoval Messi