Finále v Paríži si vyžiadalo 238 zranených, takmer 70 osôb zadržali

Fanúšikovia Liverpoolu ukazujú lístky a čakajú na vstup na štadión. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. máj 2022 o 08:21

Predstaviteľom Liverpoolu sa nepáčilo zaobchádzanie s ich fanúšikmi.

PARÍŽ. Francúzska polícia zadržala v súvislosti s finálovým duelom futbalovej Ligy majstrov v Paríži celkovo 68 osôb. Miestne úrady evidujú 238 ľahko zranených.

Rekordný štrnásty titul v najprestížnejšej klubovej súťaži v Európe si pripísal Real Madrid po triumfe nad FC Liverpool 1:0.

Finále sprevádzal chaos a nepokoje pri vstupe fanúšikov na štadión, čo spôsobilo oneskorenie úvodného výkopu o 36 minút.

Podľa polície narušilo plynulý príchod divákov na Stade de France množstvo priaznivcov bez platných vstupeniek.

Európska futbalová únia (UEFA) neskôr vysvetlila, že "turnikety pri sektore Liverpoolu zablokovali tisíce fanúšikov s falošnými lístkami." Prístroje prestali pracovať a pred bránami sa tvorili dlhé rady divákov, informovala agentúra DPA.

Viacerí priaznivci Liverpoolu sa snažili dostať na štadión aj bez vstupenky a prelomili bezpečnostné zátarasy, či sa snažili preliezť plot. UEFA potvrdila, že francúzska polícia na upokojenie situácie musela použiť aj slzotvorný plyn.

"Udalosťami sa budeme zaoberať v spolupráci s francúzskou políciou, úradmi i Francúzskou futbalovou federáciou," uviedla UEFA v noci po stretnutí.

O dôsledné vyšetrenie incidentov požiadali aj predstavitelia FC Liverpool, ktorým sa nepáčil spôsob zaobchádzania s ich priaznivcami a označili to za neakceptovateľné.

Podľa agentúry AFP sa mnoho divákov nedostalo na svoje miesta na tribúnach včas.

Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin neskôr na sociálnej sieti upozornil, že tisíce fanúšikov z Británie bez platných lístkov alebo s falošnými vstupenkami sa snažilo dostať na štadión a niektorí z nich sa správali násilne k usporiadateľom.

V nasadení bolo celkovo asi 7000 príslušníkov polície, do francúzskej metropoly malo bez vstupeniek pricestovať približne 30 až 40-tisíc priaznivcov FC Liverpool. Oba fanúšikovské tábory finalistov dostali k dispozícii po 20.000 lístkov.

Nachádzate sa tu: