Lipsko zdemolovalo Kolín v druhom polčase. Openda siahal na hetrik

Futbalisti Lipska.
Futbalisti Lipska. (Autor: TASR/DPA via AP)
Sportnet|15. mar 2024 o 22:37

Lipsko v tabuľke bojuje o priamu účasť v Lige majstrov. So zápasom naviac sa dostalo na štvrté miesto pred Dortmund.

Bundesliga - 26. kolo

Kolín nad Rýnom - RB Lipsko 1:5 (1:1)

Góly: 18. Adamyan - 15. Simons, 63., 67. Openda, 70. Haidara, 822. Pulsen

KOLÍN NAD RÝNOM. Futbalisti Lipska zvíťazili v 26. kole nemeckej Bundesligy na trávniku Kolína nad Rýnom 5:1.

Hostia rozhodli o výhre v druhom polčase, keď strelili štyri góly, z toho tri v rozpätí sedem minút.

Dva góly zaznamenal Lois Openda, keď strelil rozdielový gól na 2:1 a k tomu o štyri minúty pridal ďalší.

Lipsko v tabuľke bojuje o priamu účasť v Lige majstrov. So zápasom naviac sa dostalo na štvrté miesto pred Dortmund, pred ktorým má náskok dvoch bodov.

Kolín sa nachádza v opačnej situácii a bojuje o udržanie sa v Bundeslige. Momentálne je na 16. priečke, ktorá mu zaručuje baráž o udržanie sa.

Na pätnáste miesto stráca sedem bodov, pred sedemnástou priečkou má náskok len dvoch.

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Lipsko zdemolovalo Kolín v druhom polčase. Openda siahal na hetrik