Šesťgólová kanonáda Slavie. Trpišovský: Vysnívaný vstup do skupiny

Radosť hráčov Slavie Praha.
Radosť hráčov Slavie Praha. (Autor: Twitter SK Slavia Praha)
TASR|6. okt 2023 o 10:35

PRAHA. Futbalisti pražskej Slavie vďaka raketovému vstupu do zápasu viedli nad Šeriffom Tiraspoľ už v 7. minúte dvojgólovým rozdielom.

Súpera však nešetrili ani v ďalšom priebehu a pripísali si do tabuľky G-skupiny Európskej ligy tri body po hladkom triumfe 6:0, ku ktorému prispel jedným presným zásahom aj slovenský reprezentant Ivan Schranz.

Slavia je so 6 bodmi a skóre 8:0 na čele tabuľky o skóre pred AS Rím.

S talianskym tímom čakajú českého vicemajstra najbližšie dva zápasy v skupine, pred ktorými sú oba tímy vo výbornej pozícii.

"Vysnívaný vstup do skupiny. Je to ôsma alebo deviata účasť v skupinovej fáze európskych pohárov a myslím, že prvýkrát máme na konte plný počet bodov z úvodných dvoch zápasov.

Začiatok je skvelý, vyhrali sme vonku a potvrdili to doma," vytešoval sa kormidelník "zošívaných" Jindřich Trpišovský.

Ten opäť potvrdil trénerský kumšt, keď od začiatku dal dôveru útočníkovi Mojmírovi Chytilovi a ten sa mu za ňu odvďačil dvoma gólmi a jednou asistenciou.

"Mojmír hral skvele, pomohol mu gól na začiatku. V poslednej dobe mal veľkú smolu, v Tepliciach a proti Sparte mu VAR neuznal gól, teraz ho gól nakopol k veľmi dobrému výkonu.

Bolo to však podporené aj hráčmi z druhej vlny, stredovou trojicou, Wallemom a krajnými hráčmi.

Útočníci sú veľmi závislí na podpore tímu, tá bola skvelá a profitoval z toho aj Chytil," citoval Trpišovského klubový web Slavie.

VIDEO: Radosť hráčov Slavie Praha

Dvadsaťštyriročný útočník bol so známkou 9,0 najlepšie hodnotený hráč duelu.

"Zápas som si náramne užil. Hral som po dlhej dobre od začiatku a myslím, že sa mi darilo.

Úprimne som takýto jednoznačný priebeh nečakal, ale uľahčili sme si to práve aktívnym vstupom do zápasu," poznamenal Chytil. Slavia víťazstvom 6:0 vyrovnala rekord skupinovej fázy EL.

Tabuľka skupiny G

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Európska liga»Šesťgólová kanonáda Slavie. Trpišovský: Vysnívaný vstup do skupiny