Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Greguš má únavovú zlomeninu chodidla, do Vianoc je mimo hry

Ján Greguš (vpravo) bude Kodani chýbať niekoľko týždňov. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 23. okt 2017 o 20:57

Greguš nebude v kádri slovenskej reprezentácie pre novembrové prípravné zápasy.

BRATISLAVA. Slovenský reprezentant v službách dánskeho FC Kodaň Ján Greguš pre zranenie chodidla a následnú operáciu bude niekoľko týždňov bez futbalu.

Informuje o tom web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Dvadsaťšesťročný stredopoliar sa zranil počas nedeľňajšieho domáceho ligového zápasu proti Aarhusu (4:0). Ihrisko opustil v 26. minúte.

"Chcel som zabrať, zle som dostúpil a počul som, ako mi v chodidle puklo. Skúšal som ešte chvíľu hrať, ale veľmi to bolelo. To puknutie mi naznačilo, že je zle," povedal v rozhovore pre web SFZ Greguš a pokračoval: "Vyšetrenia ukázali, že mám únavovú zlomeninu na vonkajšej strane chodila pravej nohy. Ak by išlo všetko ako má, po štyroch týždňoch by som pomaličky mohol začať nohu zaťažovať. Do Vianoc som však určite bez futbalu."

Operáciu v Kodani naplánovali na 30. októbra. Greguš nebude v kádri slovenskej reprezentácie pre novembrové prípravné zápasy proti Ukrajine (10. 11. v Ľvove) a Nórsku (14. 11. v Trnave); už kontaktoval Štefana Tarkoviča, asistenta hlavného trénera SR Jána Kozáka.

"Už som písal trénerovi Tarkovičovi, že novembrový zraz je pre mňa pasé. Je to moje prvé vážnejšie zranenie, ale hovorím si, že mohlo byť aj horšie. Veď pri zranení kolena sa pauzuje pol roka a niekedy aj viac. Verím, že všetko dobre dopadne a ja sa budem môcť čím skôr vrátiť do futbalového kolotoča," skonštatoval Greguš a doplnil: "Je tu so mnou priateľka Paulínka a stará sa o mňa príkladne. Bez nej by som bol hotový."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.