Nehovorí sa už o ňom. Kmotrík chce oživiť spiaci supertalent

Srbský útočník Ivan Šaponjič (vľavo) a Diego Costa ešte v drese Atlética Madrid.
Srbský útočník Ivan Šaponjič (vľavo) a Diego Costa ešte v drese Atlética Madrid. (Autor: Reuters)
Pavol Spál|24. jan 2022 o 16:25

Slovan sa chystá reštartovať kariéru juniorského majstra sveta.

BRATISLAVA. Vykúpiť hráča zo svetového veľkoklubu, s rozpočtom cez tristo miliónov eur ročne, priamo do slovenskej ligy? To sa javí v prípade slovenského klubu ako sci-fi. Tobôž, keď ide o úradujúceho majstra Španielska. 

Slovan získal z Atlética Madrid srbského útočníka Ivana Šaponjiča. Hrá na najžiadanejšom poste a je v ideálnom veku. Má iba dvadsaťštyri rokov. 

V sedemnástich sa stal majstrom sveta do 20 rokov. Patril medzi lídrov zlatej generácie Srbska, ktoré vo finále zdolalo Brazíliu. 

„Sledovali sme ho niekoľko rokov a vieme, aký potenciál v sebe stále má,“ tvrdil generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. 

Už nie je populárny, nehovorí sa o ňom

Pred necelými tromi rokmi prestúpil Šaponjič z Benficy Lisabon do Atlética Madrid za zhruba osem miliónov eur, aspoň tak to odhadli španielske médiá. 

Vybral si ho slávny tréner Diego Simeone. Kto je však Ivan Šaponjič? Slušný či problémový chlapec? Koľko stál Slovan a ako chce na ňom zarobiť? 

„Odkedy opustil Partizan Belehrad, už nie je populárny, veľa sa o ňom nehovorí ani nepíše,“ tvrdí pre Sportnet srbský futbalový novinár Živkovič z denníka ALO.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»Nehovorí sa už o ňom. Kmotrík chce oživiť spiaci supertalent