Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Slávne mená opäť spolu. Synovia legiend hrajú za rezervu tímu MLS

Harvey Neville a Romeo Beckham. (Autor: romeobeckham/instagram)
SITA|20. sep 2021 o 16:53

Údajne si na trávniku dobre rozumeli.

BRATISLAVA. V minulosti patrili David Beckham a Phil Neville medzi veľké opory anglického futbalového klubu Manchester United. 

Obaja už dávnejšie síce ukončili aktívnu hráčsku kariéru, ale na futbalovej profiscéne sa opäť sformovala dvojica Beckham - Neville. Nejde však o duo legiend anglického futbalu, ale o ich potomkov.

Počas víkendu vo farbách tímu Fort Lauderdale CF nastúpili stredopoliar Harvey Neville a premiérovo aj útočník Romeo Beckham. V súboji farmárskeho mužstva klubu Inter Miami z MLS sa podieľali na remíze 2:2 s družstvom Tormenta FC.

Išlo o duel tretej najvyššej súťaži v americkej hierarchii.

Kým 19-ročný Neville odohral už svoj 16. súboj za Fort Lauderdale, pre rovesníka Beckhama to bol debut na tejto úrovni. "Som veľmi poctený, že som absolvoval svoj profesionálny debut," napísal Romeo Beckham na instagrame.

Podľa webu BBC si Beckham junior nepočínal na hracej ploche zle, dokonca vytvoril jednu zo šancí svojho družstva. Údajne si dobre rozumel s Nevillom, ktorý odohral celý zápas. Beckham hral do 79. minúty.

"Teraz sa už sústredím na ďalší duel," poznamenal 19-ročný Beckham. Druhý štart si môže pripísať 2. októbra v stretnutí proti Grenville Triumph.

David Beckham a Phil Neville viac ako jednu dekádu hrali spolu za Manchester United a dlhé roky aj v anglickej reprezentácii.

Beckham je spoluzakladateľom, spolumajiteľom a prezidentom spomenutého klubu Inter Miami, v ktorom je hlavným koučom Phil Neville.