Mbappého góly nestačili, PSG stratil body v nadstavenom čase

TASR|29. apr 2022 o 23:55 (aktualizované 30. apr 2022 o 11:28)

Išlo o jediný piatkový zápas Ligue 1.

Ligue 1 - 35. kolo

Racing Štrasburg - Paríž St. Germain 3:3 (1:1)

Góly: 3. Gameiro, 75- Verratti (vlastný), 90+2. Caci - 23. a 68. Mbappe, 64. Hakimi

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain prišli v piatkovom zápase 35. kola Ligue 1 o dvojgólové vedenie a na pôde Racingu Štrasburg remizovali 3:3.

Domáci otvorili skóre v 3. minúte, keď sa proti svojmu bývalému tímu presadil Kevin Gameiro, a Štrasburg mohol zvýšiť vedenie už o niekoľko minút neskôr. Gól Adriena Thomassona však padol z tesného ofsajdu.

Majstrom sa podarilo do prestávky vyrovnať zásluhou Kyliana Mbappého a po vyše hodine hry sa dostali do vedenia 3:1 v priebehu štyroch minút. Mbappé najprv asistoval Achrafovi Hakimimu a následne pridal druhý gól.

O kontaktný gól domácich sa postaral štvrťhodinu pred koncom riadneho hracieho času jeden z obrancov PSG - Marco Verratti poslal loptu do vlastnej siete hlavičkou po rohovom kope Racingu.

Ten v 89. minúte podržal pri tvrdej strele Lionela Messiho brankár Matz Sels a návrat dokonal v nadstavenom čase Caci.

Desaťnásobný francúzsky majster nevyhral nad piatkovým súperom prvýkrát od apríla 2019. Štrasburg, ktorý sa vlani tesne vyhol baráži o zotrvanie v Ligue 1, momentálne bojuje o miestenku v skupinovej fáze Európskej ligy.

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Mbappého góly nestačili, PSG stratil body v nadstavenom čase