Rafael Ratao.
Rafael Ratao. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|14. aug 2022 o 17:01 (aktualizované 14. aug 2022 o 22:38)

Bývalý hráč Slovana dal prvý gól vo francúzskej lige.

PARÍŽ. Futbalisti Clermontu zvíťazili v nedeľnom zápase 2. kola francúzskej Ligue 1 na pôde Stade de Reims 4:2.

Hostia prehrávali po polčase o dva góly a stretnutie otočili v druhom dejstve, v ktorom mali početnú výhodu po vylúčení Emmanuela Agbadoua.

Bezgólovu remízou sa skončil duel medzi Ajacciom a Racingom Lens. Nováčik z Korziky tak získal prvý bod v sezóne. Nerozhodne dopadol aj zápas medzi Auxerre a Angers, hostí zachránil od prehry v 77. minúte Amine Salama.

Nice remizovalo so Štrasburgom 1:1, , rovnako ako Brest s Olympique Marseille.

Víťazstvo zaznamenalo okrem Clermnontu i nováčik z Toulouse, ktoré vyhralo na pôde Troyes 3:0. Jeden z gólov zaznamenal Rafael Ratao, bývalý hráč Slovana Bratislava.

Pôvodne bol v nedeľu na programe aj duel medzi Lorientom a Lyonom, ten však organizátori odložili pre zlý stav ihriska.

Ligue 1 - 2. kolo - nedeľa:

AC Ajaccio - Racing Lens 0:0

AJ Auxerre - Angers SCO 2:2 (2:1)

Góly: 4. Jeanvier, 10. Hountondij (vlastný) - 22. Diony, 77. Salama

ČK: 57. Sinayoko (Auxerre)

Stade de Reims - Clermont Foot Auvergne 63 2:4 (2:0)

Góly: 23. Doumbia, 30. Balogun (oba z 11 m) - 51. a 62. Andrič (prvý z 11 m), 72. Cham, 78. Bela

ČK: 48. Agbadou (Reims)

AC Troyes - FC Toulouse 0:3 (0:1)

Góly: 36. Larouci (vlastný), 54. Ratao, 87. Healey

Nice - Štrasburg 1:1 (1:0)

Góly: 35. Delort (z 11 m) - 55. Gameiro

Brest - Marseille 1:1 (0:1)

Góly: 61. Lees-Melou - 38. Tavares