Oslabený Montpellier udrel v závere, Marseille proti Lyonu v poslednej sekunde

Hráči Montpellieru.
Hráči Montpellieru. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. apr 2023 o 19:02 (aktualizované 23. apr 2023 o 22:42)

Nice bez formy klesá v tabuľke.

PARÍŽ. Futbalisti Clermont Foot zvíťazili v nedeľňajšom zápase 32. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku OGC Nice 2:1.

Clermont zaznamenal štvrtú výhru za sebou a v tabuľke poskočil z 11. na 9. miesto práve pred Nice, ktoré nebodovalo naplno už v šiestich ligových dueloch v sérii.

Po sérii šiestich prehier prvýkrát bodovali hráči Ajaccia, ktorí uhrali na domácom ihrisku bezgólovú remízu s Brestom.

Štrasburg triumfoval na pôde Stade Reims 2:0. Dvoma gólmi rozhodol o triumfe hostí senegalský útočník Habib Diallo, ktorý dal v prebiehajúcom ročníku už sedemnásť gólov.

Montpellier zdolal Rennes 1:0 aj napriek tomu, že od 53. minúty dohrával zápas v desiatich bez vylúčeného Tejiho Savaniera.

Rozhodujúci presný zásah strelil v 84. minúte Stephy Mavididi. Hráči Olympique Marseille zvíťazili nad Olympiqueom Lyon 2:1 a poskočili na druhé miesto v tabuľke.

Lyon - Marseille 1:2 (0:1)

Góly: 68. Lacazette - 44. Ünder, 90.+3 Gusto (vl.)

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Oslabený Montpellier udrel v závere, Marseille proti Lyonu v poslednej sekunde