PSG si poriadne zastrieľalo. Skórovali Mbappé, Neymar aj Messi

Kylian Mbappé, Lionel Messi a Neymar sa tešia po strelenom góle.
Kylian Mbappé, Lionel Messi a Neymar sa tešia po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. apr 2022 o 17:35 (aktualizované 3. apr 2022 o 22:50)

Mbappé okrem dvoch gólov pridal aj tri asistencie

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain potvrdili post lídra francúzskej Ligue 1. V nedeľnom zápase 30. kola vyhrali doma nad zostupom ohrozeným Lorientom 5:1 a na čele tabuľky majú naďalej 12-bodový náskok.

Po dva góly si pripísali Kylian Mbappé a Neymar, jeden pridal Lionel Messi. Mbappé mal navyše tri asistencie.

Druhý tím tabuľky Olympique Marseille triumfoval na trávniku St. Etienne 4:2. Duel sa pre snehovú kalamitu musel hrať o deň neskôr ako sa plánovalo.

Hráči Racingu Štrasburg zdolali na svojom ihrisku Racing Lens 1:0.

Úspešnou penaltou v 67. minúte o tom rozhodol Ludovic Ajorque, druhý pokutový kop domácich o štyri minúty neskôr Kevin Gameiro nepremenil. Štrasburg je v tabuľke štvrtý.

Lyon si poradil s Angers 3:2, dvoma gólmi k tomu prispel útočník Moussa Dembele.

Ligue 1 - 30. kolo:

Paríž St. Germain - FC Lorient 5:1 (2:0)

Góly: 12. a 90. Neymar, 28. a 67. Mbappé, 73. Messi - 56. Moffi

Olympique Lyon - SCO Angers 3:2 (1:0)

Góly: 26. a 52. Dembele, 80. Tete - 50. Pereira Lage, 59. Boufal

AS St. Étienne - Olympique Marseille 2:4 (1:1)

Góly: 9. Bouanga, 86. Douath - 45.+1. Payet (z 11 m), 60. Kolodziejczak (vlastný), 68. Dieng (z 11 m), 73. Harit

Racing Štrasburg - Racing Lens 1:0 (0:0)

Gól: 67. Ajorque (z 11 m)

Clermont Foot - FC Nantes 2:3 (0:1)

Góly: 58. Chauí, 63. Abdul Samed - 43. Blas (z 11 m), 62. Chirivella, 67. Kolo Muani

ČK: 73. Abdul Samed

ES Troyes AC - Stade Reims 1:0 (0:0)

Góly: 90.+2. Ripart

ČK: 54. Matusiwa (Reims) po 2. ŽK

FC Metz - AS Monaco 1:2 (0:0)

Góly: 63. Amadou - 46. Ben Yedder, 73. Boadu

Montpellier HSC - Stade Brest 1:2 (0:0)

Góly: 90.+3. Savanier (z 11 m) - 69. Satriano, 79. Honorat