Lionel Messi v drese Paríž St. Germain.
Lionel Messi v drese Paríž St. Germain. (Autor: TASR/AP)
TASR, pf|4. dec 2021 o 19:40 (aktualizované 4. dec 2021 o 23:16)

Brest má skvelú formu.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain remizovali v sobotnom šlágri 17. kola francúzskej Ligue 1 na pôde Racingu Lens 1:1.

Domáci viedli od 62. minúty po ďalekonosnej strele Seka Fofanu, bod hosťom zachránil v druhej minúte nadstaveného času Georginio Wijnaldum, ktorý sa presadil hlavičkou po centri Kyliana Mbappého.

PSG druhýkrát v priebehu štyroch dní uhral iba remízu, napriek tomu má na čele tabuľky stále obrovský náskok.

Druhý Olympique Marseille zaostáva za lídrom už o 13 bodov, v sobotu podľahol doma Brestu 1:2.

Klub z prístavného mesta si pripísal prvú prehru po siedmich dueloch. Brest sa naopak dostal do formy, zvíťazil v šiestom stretnutí v sérii.

V prvých jedenástich vystúpeniach v ročníku pritom nevyhral ani raz.

Ligue 1 - 17. kolo:

Olympique Marseille - Stade Brest 1:2 (1:0)

Góly: 29. Gerson - 53. Faivre, 71. Honorat

OSC Lille - ES Troyes 2:1 (0:1)

Góly: 48. David, 85. Giraudon (vlastný) - 6. Dingome