Stratu hlási Ružomberok aj Žilina. Takáč sa chce v kariére posunúť

Slovenský futbalista Dalibor Takáč v drese MFK Ružomberok. (Autor: TASR)
TASR|18. jan 2022 o 17:55

Pod Dubňom končí odchovanec Roland Gerebenits.

RUŽOMBEROK/ ŽILINA. Slovenský futbalista Dalibor Takáč prestúpil z MFK Ružomberok do druholigového poľského klubu Korona Kielce.

Dvadsaťštyriročný stredopoliar síce začal po jeseni s tretím tímom Fortuna ligy zimnú prípravu, už ju v ňom však nedokončí. "Medzi klubmi už bol tento kontrakt spečatený," potvrdil pre TASR športový manažér liptovského klubu Milan Bezák.

Takáč prišiel pod Čebrať v januári 2017. Následne sa v lete stal jednou z ústredných postáv ružomberského ťaženia v predkolách Európskej ligy UEFA, keď mal prsty vo všetkých piatich presných zásahoch Liptákov.

Za "Ružu" vo Fortuna lige nastúpil v 126 zápasoch a strelil desať gólov.

"Po piatich rokoch som už chcel zmenu a posunúť sa, aj keď ružomberskému klubu som za všetko veľmi vďačný. Kielce sú tak nastavené, že v novej sezóne chcú hrať Ekstraklasu, čo je pre mňa najväčšia motivácia," povedal.

Zmena nastala aj v Žiline. Klub rozviazal zmluvu s odchovancom Rolandom Gerebenitsom, ktorý si prvýkrát vyskúša pôsobenie mimo Slovenska. Do konca sezóny sa upísal druholigovému cyperskému tímu Enosis Neon Paralimni.

Dvadsaťjedenročný útočník Gerebenits má v zmluve aj opciu na budúcu sezónu. V tej minulej pôsobil v rezerve MŠK, v žltozelených farbách si celkovo pripísal na konto 10 gólov a 6 asistencií v 43 zápasoch.

"V prvom rade by som sa chcel poďakovať klubu MŠK Žilina za krásnych pätnásť rokov, ktoré som tu prežil. Vždy je ťažké odísť z materského klubu niekde inde. Rovnako ďakujem vedeniu za rýchle jednanie a rozviazanie zmluvy. Som rád, že mi klub umožnil odchod a môžeme sa rozísť v dobrom.

Prestup sa upiekol veľmi rýchlo. Sám som sa to dozvedel dva dni predtým, ako som už odletel na Cyprus. Hneď po príchode som absolvoval lekársku prehliadku a v utorok už absolvujem aj prvý tréning s mužstvom. Teším sa na príležitosť, ktorá sa mi naskytla," zhodnotil Gerebenits prestup pre klubový web MŠK.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: