Tréner Antal Németh.
Tréner Antal Németh. (Autor: TASR)
TASR|2. okt 2021 o 11:50

Dunajskej Strede vystrieľal tri body kanonier Hahn.

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda si napravili chuť pred reprezentačnou prestávkou. V piatkovom otváracom zápase 10. kola Fortuna ligy na domácom ihrisku zdolali FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:2.

Dvoma gólmi sa blysol maďarský útočník Jánoš Hahn, ktorý si v drese DAC otvoril strelecký účet.

Németh: Nejaké chyby tam boli

Žlto-modrí minulý týždeň vypadli zo Slovenského pohára a na vlastnom štadióne prehrali ligové derby s Trnavou hladko 0:3.

Tréner Antal Németh urobil viaceré zmeny v zostave, citeľné boli v obrane, kde prvýkrát nastúpili vedľa seba Rakúšan Ahmet Muhamedbegovič a mladík Matúš Malý.

"Nejaké chyby tam boli. Keď hrajú prvýkrát spolu, je to logické, ale bolo to vynútené. Keď som videl, ako hral Matúš Malý v Šamoríne, veril som, že spolu budú hrať dobre.

Nezohratosť však bolo vidno, napriek tomu verím, že to bude lepšie. Budeme pracovať na tom, aby bola súhra hráčov lepšia," povedal Németh.

Benkovský: Musíme sa dať dokopy

Reprezentačná prestávka príde vhod aj pre Zlaté Moravce, ktoré majú v kádri viacero zranených hráčov.

"Musíme sa dať dokopy z hľadiska zdravotného stavu. Keď hráči budú v poriadku, musíme pracovať na organizácií hry. Zamyslieť sa, prečo dostávame góly a ako ich dostávame.

Mužstvo má silu, nevzdáva sa. Od toho sa musíme odraziť. Hráči sú zranení, prišli aj choroby a to je fakt.

My to musíme brať ako skutočnosť. Ale nie som tréner, ktorý sa snaží vyhovárať na problémy," uviedol hosťujúci kouč Ľuboš Benkovský.

Malý odohral celý zápas

DAC odštartoval zápas výborne, už po deviatich minútach mal dvojgólový náskok.

"Veľmi dobre sme vstúpili do zápasu, keď sme rýchlo dali gól na 2:0. V prvom polčase sme dominovali. V druhom polčase už boli momenty, keď sme to trošku vypustili, ale celý zápas sme mali pod kontrolou.

Keď dal ViOn kontaktný gól, tiež som si myslel, že sa trochu chytia. Ale potom nám veľmi pomohol tretí gól," povedal 20-ročný stopér Malý.

Ten po dlhom čase dostal príležitosť v základnej zostave a odohral celý zápas: "Som veľmi rád, po dlhej dobe som začal od prvej minúty v prvej lige. Dúfam, že takto budem ďalej pokračovať."

Hahn splnil svoju úlohu

Hahn prišiel do Dunajskej Stredy ako kráľ strelcov maďarskej ligy, preto sa od neho očakávali góly. Svoju úlohu splnil, vo štvrtom stretnutí v najvyššej súťaži si pripísal dva góly a jednu asistenciu.

"Dobre sme vstúpili do zápasu, hneď na začiatku sme dali dva góly, čo sme si aj zaslúžili. Mali sme vysoký presing, dali sme súperovi pocítiť, že hráme doma.

Za stavu 2:0 sme trošku ubrali z tempa, dostali sme na to odpoveď v podobe inkasovaného gólu, ale našťastie aj z toho sme sa dostali a pridali sme. Najdôležitejšie bolo, že ako mužstvo sme podali dobrý výkon.

V predchádzajúcich dueloch nám to nešlo podľa predstáv, takže dôležité je, že sme vyhrali a získali sme dôležité tri body," povedal 26-ročný maďarský útočník.

Šance na strane hostí mal aj útočník Kubilay Yilmaz, ktorý hodnotil prehratý súboj:

"Začiatok zápasu nebol z našej strany dobrý, v prvých minútach sme dostali dva rýchle góly. Tréner v šatni povedal, že máme šancu otočiť to. Hneď sme dali gól, Tomáš Ďubek pekne zakončil.

Tretí gól sme dostali z ničoho a padla nám morálka. Ťažko dávame góly. Musíme to brať, ako to je. Veríme, že v ďalších zápasoch to zlomíme."

Ďubek strelil pekný gól

Pekným gólom sa prezentoval kapitán Tomáš Ďubek, ale zvrat Zlatomoravčanov sa nekonal.

"Začneme hrať za stavu 0:2 v deviatej minúte. To je v Dunajskej Strede veľká chyba. Nezložili sme sa, do konca sme sa nadýchli kontaktným gólom, ale opäť prišiel výpadok. Prehrali sme a treba súperovi zagratulovať," dodal Ďubek.

Podľa neho sa musí ViOn zomknúť a bojovať o body.

"Minulý rok sme boli hore, teraz sme dole. To je futbal. Teraz sa to troška na nás sype. Máme zranenia, nedarí sa. Nemyslím si, že sa herne až tak netrápime, ale body nie sú a to nás trochu zráža.

Máme reprezentačnú prestávku, treba sa dať dokopy a verím, že sa to rozbehne. Výkonmi je to už lepšie, ale treba začať zbierať body. Sme realisti, ideme bojovať," dodal.