Fotka zo zápasu Železiarne Podbrezová - MFK Dukla Banská Bystrica.
Fotka zo zápasu Železiarne Podbrezová - MFK Dukla Banská Bystrica. (Autor: TASR)
TASR|27. okt 2023 o 19:42

Slovenský reprezentant sa presadil v závere prvého polčasu.

Niké liga - 12. kolo

Podbrezová - Banská Bystrica 2:2 (1:2)

Góly: 19. Assinor, 53. Galčík - 42. Bartoš (vlastný), 45.+3 Polievka

Rozhodovali: K. Micheľ - Štofík, Kmec, ŽK: Ridwan (Podbrezová).

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák - Bakaľa (69. Špyrka, 80. Okunola) - Kováčik, Bajo (46. Galčík), Paraj, Blahút - Assinor (60. Ridwan), Kabongo (60. Kuzma)

Banská Bystrica: Hruška - Pišoja, Migaľa (51. Slobodník), Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský (88. Arevalo) - Richtárech (90.+3 Hanes), Hlinka, Ľupták - Rymarenko, Polievka (90.+3 Guimaraes)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

PODBREZOVÁ.  Futbalisti Podbrezovej remizovali v piatkovom stretnutí 12. kola Niké ligy v horehronskom derby s Banskou Bystricou 2:2.

Dostali sa tak o skóre na čelo neúplnej tabuľky pred Slovan a Trenčín, ktorí však majú dva resp. jeden zápas k dobru.

Duklu viedol premiérovo v pozícii hlavného trénera Mário Auxt, doterajší asistent nahradil Michala Ščasného.

Podbrezová prehrávala po polčase 1:2, keď si tesne pred prestávkou dal vlastný gól Marek Kristián Bartoš a v nadstavenom čase skóroval Róbert Polievka.

Bod pre domácich zariadil v 53. min po individuálnej akcii Roland Galčík.