Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Chiesa atakuje cenu 100 miliónov eur, môže byť najhodnotenejší Talian na trhu

Federico Chiesa (Autor: TASR/AP)
SITA|15. okt 2021 o 12:15

V top 30 najdrahších futbalistov nie je ani jeden majster Európy.

BRATISLAVA. Taliani v tomto roku získali titul majstrov Európy vo futbale a tézu o ich oduševnenom kolektívnom výkone podporujú aj fakty o cenovo najhodnotnejších hráčoch súčasnosti.

Aj tak však prekvapuje, že v najlepšej tridsiatke tohto poradia podľa Transfermarktu nefiguruje ani jeden Talian.

Tým najlepším je Federico Chiesa na 33. priečke rebríčka s hodnotou 70 miliónov eur.

Iný názor však má taliansky športový denník Gazzetta dello Sport, ktorý napísal, že hodnota 23-ročného krídelníka Juventusu Turín sa blíži k 100 miliónov eur.

Túto magickú hranicu v súčasnosti presahuje len osem futbalistov a na úplnom čele je francúzsky útočník PSG Kylian Mbappé s hodnotou 160 miliónov eur.

Na druhej a tretej priečke sú Nór Erling Haaland (150 miliónov) a Angličan Harry Kane (120).

"Chiesa je aktuálne najlepší taliansky futbalista. Etabloval sa ako kľúčový hráč pre Juventus Turín aj reprezentáciu a je blízko toho, aby po roku strávenom v Turíne zdvojnásobil svoju cenu. Juventus tento hráč stál 50 miliónov za transfer plus ďalších desať za bonusy.

Za sebou má 50 zápasov v drese bianconeri. Za ten čas strelil 16 gólov a na ďalších jedenástich sa podieľal. Jeho hodnota kontinuálne stúpa," napísal špecializovaný web football-italia.net.

Podľa ďalších dvoch webov, ktoré sa zaoberajú trhovou hodnotou futbalistov, Chiesa sa ešte nepriblížil k 100 miliónom eur.

"Wallabies tvrdí, že jeho cena je 72,9 milióna a podľa CIES 88,3 milióna eur. Faktom je, že stúpa na trhu a je budúcnosťou turínskeho aj talianskeho futbalu," doplnil taliansky zdroj.

Súvisiace články