Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Dunajská Streda odohrá dva zápasy s francúzskymi veľkoklubmi

Futbalisti DAC Dunajská Streda na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR)
TASR|19. júl 2020 o 14:33

Hráči mali iba týždňovú dovolenku.

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti Dunajskej Stredy odštartovali v nedeľu letnú prípravu pred novou sezónou Fortuna ligy 2020/2021.

Trénerovi Berndovi Storckovi sa hlásilo devätnásť hráčov. Tí si príliš voľna neužili, keď sa museli uspokojiť iba s týždňovou dovolenkou.

Kalmára mená súperov prekvapili

Dunajskostredčania začali prípravu s dvojfázovým tréningom a Storck ich nenechá "vydýchnuť" ani v nasledujúcich dňoch. Popri tom však budú pamätať aj na hygienické opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu.

Program letnej prípravy

19. júla nedeľa: začiatok prípravy

24. júla - 1. augusta: sústredenie v Tirolsku, Rakúsko

25. júla sobota 16.00 hod: DAC - Olympique Marseille (Kufstein/Rak.)

1. augusta, sobota 17.00 hod: DAC - OGC Nice (Kössen/Rak.)

"Aj na ďalšie obdobie plánujeme dva tréningy denne, ale budú aj dni, keď nás budú čakať testy na Covid a vtedy budeme trénovať len raz.

V piatok odchádzame do Rakúska, kde strávime deväť dní a odohráme aj dve stretnutia proti francúzskym veľkoklubom," načrtol plán prípravy nemecký kormidelník na oficiálnom webe DAC.

Mužstvo DAC absolvuje rakúske sústredenie v meste Fügene od 24. júla do 1. augusta a zmeria si sily s Marseille v Kufsteine a s Nice v Kössene. Na súperov zvučného mena sa teší aj kapitán tímu Zsolt Kalmár:

"Trošku ma prekvapilo, keď som od trénera počul mená súperov, ale práve zápasy proti mužstvám takéhoto kalibru nás môžu posunúť a ukázať nám, kde sa nachádzame a kam sa potrebujeme dostať. Som veľmi rád, že náš mladý tím nastúpi proti takýmto silným súperom."

Príchody hráčov zatiaľ nie sú skompletizované

Z Dunajskej Stredy po sezóne odišli Adam Slančík do Senice a Ricardo Phillips, ktorý pôjde hosťovať do Michaloviec. Ernest Boateng a Dominik Veselovský sa pripravujú v Šamoríne.

Hráči zapojení do prípravy

Jedlička, Száraz - Šimčák, Beskorovainyi, Kružliak, Davis, Malý, Blackman, Kalmár, Njie, Fábry, Schäfer, Mendez, Bednár, Sharani, Ramirez, Divković, Švec, Nebyla

Príchody hráčov zatiaľ nie sú skompletizované, z hosťovania sa vrátil Jakub Švec a na skúške je Sebastian Nebyl, ktorý strávil uplynulé dva roky v mládežníckom tíme anglického West Hamu United.

"Rokovali sme aj s ďalšími hráčmi, ich príchod uzavrieme v najbližších dvoch-troch dňoch. Posila príde do každej formácie," prezradil na klubovom webe športový riaditeľ Jan Van Daele.

Tréner Storck zatiaľ nemôže počítať ani s Andrijom Baličom, ktorý ešte nepricestoval, pre zranenie chýbajú Máté Vida a Krisztián Németh.

Dušan Lalatovič putoval po návrate zo Srbska do karantény. Nový ročník Fortuna ligy 2020/2021 sa začne 8. augusta.

Súvisiace články