Michail Antonio (vľavo) a Virgil van Dijk v zápase 35. kola Premier League West Ham United - Liverpool FC. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. apr 2024 o 15:38 (aktualizované 27. apr 2024 o 23:20)

Zakopol aj Manchester United.

LIVERPOOL. Futbalisti Liverpool FC opäť zakopli v boji o majstrovskú trofej v anglickej Premier League.

V sobotnom dueli 35. kola remizovali s West Hamom 2:2 a v tabuľke figurujú na treťom mieste so 75 bodmi.

Na vedúci Arsenal, ktorý má zápas k dobru, strácajú dva body. Obhajcovia titulu z Manchestru City sú druhí so 76 bodmi. Oproti "The Reds" však odohrali o dve stretnutia menej.

Zakopol aj Manchester United

Liverpool sa napriek územnej i streleckej prevahe v prvom polčase nevedel presadiť, do vedenia išli "kladivári" vďaka zásahu Jarroda Bowena.

Po zmene strán vyrovnal Andrew Robertson a po vlastnom góle Alphonsea Areolu v 65. minúte viedli zverenci trénera Jürgena Kloppa. Deľbu bodov zariadil v 77. minúte Michail Antonio.

Liverpool zvíťazil v uplynulých piatich ligových dueloch len raz, na konte má remízu s Manchestrom United (2:2) a prehry s Crystal Palace (0:1) i Evertonom (0:2).

Súboj o šiestu priečku tabuľky zostáva otvorený, keďže Manchester United remizoval s Burnley 1:1.

Zverenci trénera Erika ten Haga išli do vedenia v 79. minúte, keď sa po chybe v rozohrávke hostí presadil Brazílčan Antony, v drese hostí však o pár minút premenil pokutový kop Zeki Amdouni.

Newcastle s vysokým triumfom

Na siedmom mieste figurujú o bod za Manchestrom hráči Newcastlu United, ktorí zdolali posledný Sheffield vysoko 5:1. Dvoma gólmi k tomu prispel švédsky útočník Alexander Isak.

V základnej zostave "strák" opäť nastúpil slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý zaskakuje za zraneného Nicka Popea. Sheffield definitívne zostúpil do druhej ligy.

Brankár Marek Rodák v drese Fulhamu opäť sedel na lavičke náhradníkov, v prebiehajúcej sezóne neštartoval ani v jednom ligovom stretnutí.

Jeho spoluhráči remizovali s Crystal Palace 1:1. Nováčik z Lutonu podľahol Wolverhamptonu 1:2. Everton zdolal Brentford 1:0 gólom Idrissu Gueyeho.

Hráči Aston Villy neudržali dvojgólové vedenie a s FC Chelsea remizovali 2:2.

Premier League - 35. kolo:

West Ham United - Liverpool FC 2:2 (1:0)

Góly: 43. Bowen, 77. Antonio - 48. Robertson, 65. Areola (vl.)

Fulham FC - Crystal Palace 1:1 (0:0)

Góly: Muniz - 87. Schlupp

/Marek Rodák (Fulham) sedel na lavičke náhradníkov/

Manchester United - FC Burnley 1:1 (0:0)

Góly: 79. Antony - 87. Amdouni (z 11 m)

Newcastle United - Sheffield United 5:1 (1:1)

Góly: 26. a 61. Isak, 54. Guimaraes, 65. Osborn (vl.), 72. Wilson - 5. Ahmedhodžič

/Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

Wolverhampton Wanderers - Luton Town 2:1 (1:0)

Góly: 39. Hwang, 50. Toti - 81. Morris

Everton FC - FC Brentford 1:0 (0:0)

Gól: 60. Gueye

Aston Villa - Chelsea FC 2:2 (2:0)

Góly: 4. Cucurella (vl.), 42. Rogers - 62. Madueke, 81. Gallagher

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Liverpool si ešte viac skomplikoval boj o titul, Dúbravka vychytal výhru Newcastlu