Slabé výkony futbalistov Neapolu pokračujú, Duda asistoval na víťazný gól

Fotka zo zápasu FC Empoli - SSC Neapol.
Fotka zo zápasu FC Empoli - SSC Neapol. (Autor: SITA/LaPresse via AP)
TASR|20. apr 2024 o 21:27 (aktualizované 20. apr 2024 o 22:54)

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral celý zápas.

TURÍN. Futbalisti Verony vyhrali v sobotnom dueli 33. kola talianskej Serie A nad Udinese 1:0.

O triumfe domácich rozhodol v nadstavení Diego Coppola, ktorému asistoval slovenský stredopoliar Ondrej Duda.

Domáci vyhrali po štyroch zápasoch a poskočili na pätnáste miesto, čím spravili veľký krok k udržaniu sa v najvyššej talianskej súťaži. Udinese je sedemnáste, bod od zóny zostupu.

SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom prehrali na ihrisku Empoli 0:1.

O triumfe domáceho tímu rozhodol gól Alberta Cerriho zo 4. minúty. Úradujúci talianski majstri tak pokračujú v kolísavej forme, v uplynulých piatich ligových dueloch získali len päť bodov.

V tabuľke im patrí ôsma priečka, na siedmu Atalantu, ktorá ma dva zápasy k dobru, strácajú dva body.

Serie A - 33. kolo:

FC Empoli - SSC Neapol 1:0 (1:0)

Gól: 4. Cerri

/S. Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

Hellas Verona - Udinese Calcio 1:0 (0:0)

Gól: 90.+3. Coppola

/O. Duda hral od 83. minúty a asistoval, T. Suslov (obaja Verona) hral od 83. minúty/

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Slabé výkony futbalistov Neapolu pokračujú, Duda asistoval na víťazný gól