Spartak Trnava predviedol skvelý obrat, Košice zarmútil gól v 90. minúte

Futbalisti Trnavy sa tešia po strelení gólu
Futbalisti Trnavy sa tešia po strelení gólu (Autor: TASR)

Slovnaft Cup - osemfinále

FC Košice - FC Spartak Trnava 2:3 (2:1)

Góly: 7. Medved, 24. Golikov - 8. Ofori, 85. Šulek, 90. Bainovič

/Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

KOŠICE. Futbalisti Spartaka Trnava postúpili do štvrťfinále Slovenského pohára - Slovnaft Cup-u. V sobotňajšom súboji 5. kola zvíťazili na pôde FC Košice 3:2.

Dvojnásobný obhajca trofeje nastúpi v boji o semifinále 28. februára v Michalovciach.

Fotogaléria zo zápasu FC Košice - Spartak Trnava v osemfinále Slovnaft Cupu

Domáci viedli už po siedmich minútach zásluhou útočníka Žana Medveda, Trnavčania však krátko na to vyrovnali po zakončení Kelvina Oforiho.

Košičanom ešte v prvom polčase vrátil vedenie Oleksandr Golikov.

Stav 2:1 vydržal až do 85. minúty, hostia potom v priebehu piatich minút otočili skóre, keď sa presadili Martin Šulek a Filip Bainovič.

Pohárová súťaž bude mať v tomto ročníku rekordný počet účastníkov. Do boja o trofej sa zapojí dovedna 280 tímov, čo je o 25 viac než v uplynulej sezóne.

Do ročníka 2023/2024 Slovnaft Cup sa prihlásilo 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 47 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 31 treťoligistov.

/Pavúk súťaže nájdete na tomto odkaze >>>/

Domov»Futbal»Slovensko»Spartak Trnava predviedol skvelý obrat, Košice zarmútil gól v 90. minúte