Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Za DAC hrajú drvivú väčšinu času cudzinci. V Európe sa tomu vyrovná málokto

Eric Davis z DAC. (Autor: TASR)
SITA|13. okt 2021 o 10:57

Na druhom mieste v počte cudzincov je zo Slovenska Sereď.

BRATISLAVA. Grécky tím Aris Solún spomedzi všetkých európskych futbalových klubov najviac využíva vo svojom kádri cudzincov.

Podľa výskumu Medzinárodného centra pre športové štúdie CIES v sledovanom období do konca septembra v tíme Aris Solún odohrali tzv. legionári až 98,4 percenta všetkých minút v štyroch súťažných zápasoch.

Informoval o tom web football-observatory.com na základe porovnania 474 klubov v najvyšších súťažiach 31 krajín.

Druhé miesto patrí cyperskému tímu FC Pafos s 91,4 percentným podielom cudzincov na minutáži na ihrisku a tretí je rovnako zástupca Cypru AEL Limassol (90,5).

Spomedzi piatich najväčších európskych futbalových súťaží (Taliansko, Francúzsko, Španielsko, Nemecko a Anglicko) najviac využíva služby legionárov taliansky tím Udinese Calcio so zastúpením 88 percent.

Celkovo patrí trinástemu tímu Serie A siedma priečka. Hneď za Udinese na ôsmom mieste sa nachádza slovenský zástupca FK DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý v deviatich zápasoch do 30. 9. nechal cudzincov na ihrisku odohrať 87,1 percenta minút.

Z tridsiatich hráčov A-tímu Dunajskej Stredy je aktuálne až 22 cudzincov na čele s piatimi Maďarmi a dvoma Panamčanmi. Druhý najlepší slovenský zástupca v tejto štatistike je na 56. mieste ŠKF Sereď s necelými 73 percentami zastúpenia cudzincov v zápasoch.

Spomedzi piatich elitných európskych súťaží má po Udinese najväčší podiel cudzincov na ihrisku úradujúci šampión Ligy majstrov anglický FC Chelsea, až 86,8 percenta, a patrí mu desiata priečka.

Nasledujú talianska Atalanta Bergamo (12.), francúzsky tím OSC Lille (19.), anglický Wolverhampton (21.), nemecký RB Lipsko (27.) a anglický šampión Manchester City (32.). Iba dva tímy v sledovanom období do konca septembra nepostavili ani raz cudzinca v ligovom zápase.

Sú nimi ukrajinský FK Desna, ale aj španielsky Athletic Bilbao. Aktuálne siedmy tím La Ligy má na súpiske iba Španielov.

Súvisiace články