Futbalisti 1. FC Slovácko.
Futbalisti 1. FC Slovácko. (Autor: Twitter 1.FC Slovácko)
TASR|26. aug 2023 o 17:30 (aktualizované 26. aug 2023 o 20:25)

Slovenský brankár Budinský dostal iba jeden gól, ale na body to nestačilo.

PRAHA. Futbalisti 1. FC Slovácko zvíťazili v 6. kole najvyššej českej súťaže na pôde Pardubíc 1:0. Celý zápas odchytal v drese domácich slovenský brankár Viktor Budinský.

Autorom jediného presného zásahu bol v 21. minúte tridsaťšesťročný obranca Jan Kalabiška, ktorý v rokoch 2011 až 2016 obliekal dres FK Senica.

Baník Ostrava zdolal doma České Budějovice 2:0. Za domácich odohral prvý polčas slovenský útočník Ladislav Almási, ktorého po zmene strán vystriedal Abdullahi Tanko.

Nigérijský útočník následne dvoma gólmi zariadil triumf Baníka.

/V. Budinský (Pardubice) odchytal celý zápas/

FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)

Góly: 64. a 73. Tanko

/L. Almási (Ostrava) hral do 45. minúty, F. Blažek do 70. min, T. Rigo od 46. min - M. Králik celý zápas, L. Čmelík do 60. min, D. Šipoš bol na lavičke náhradníkov/

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»Vystriedal Almásiho a následne strelil dva góly. Slovácku zariadil triumf bývalý hráč Senice