Brno spadlo na poslednú priečku, Pardubice s dôležitou výhrou

Radosť hráčov Pardubíc.
Radosť hráčov Pardubíc. (Autor: Facebook FK Pardubice)
TASR|24. máj 2023 o 21:20

Spodok nadstavby o záchranu v českej lige je vyrovnaný.

PRAHA. Futbalisti Zlína v základe so Slovákom Filipom Balajom vyhrali v stredajšom dueli 4. kola nadstavbovej časti najvyššej českej súťaže nad Ostravou 2:1.

V skupine o záchranu si tak udržali nádej na baráž o nadchádzajúci ročník súťaže. Na posledné miesto sa prepadlo Brno, ktoré remizovalo v Tepliciach 1:1.

Za Ostravu hral v prvom polčase Slovák Ladislav Almási, ktorý nepremenil v 31. minúte pokutový kop.

Jeho tím má už isté zotrvanie v najvyššej súťaži rovnako ako Jablonec v zostave s ďalším Slovákom Jakubom Považancom, ktorý prehral v Pardubiciach 0:2.

Tie taktiež bojujú o účasť v baráži. Záverečné piate kolo nadstavbovej časti je na programe v nedeľu.

Česká Fortuna liga - 4. kolo nadstavbovej časti:

Skupina o záchranu:

FK Pardubice - FK Jablonec 2:0 (2:0)

Góly: 8. Sychra, 26. Černý

/J. Považanec (Jablonec) hral celý zápas/

FK Teplice - FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)

Góly: 58. Fila - 17. Texl

FC Trinity Zlín - FC Baník Ostrava 2:1 (0:0)

Góly: 48. Fantiš, 87. Janetzký - 53. Cadu

/F. Balaj hral celý zápas - L. Almási hral v 1. polčase/

Tabuľka skupiny o záchranu

Domov»Futbal»Česko»Brno spadlo na poslednú priečku, Pardubice s dôležitou výhrou