Slovácko sa rozlúčilo so sezónou drvivou prehrou, Sparta oslávila titul

Hráči Sparty Praha oslavujú gól.
Hráči Sparty Praha oslavujú gól. (Autor: X/AC Sparta Praha)
TASR|26. máj 2024 o 18:13

Ostrava sa v tabuľke dostala na štvrté miesto.

PRAHA. Futbalisti Sparty Praha oslávili druhý majstrovský titul za sebou po deľbe bodov.

V nedeľnom záverečnom dueli nadstavbovej časti českej ligy remizovali na domácej pôde s Viktoriou Plzeň 1:1.

Sparťania viedli od konca prvého polčasu po góle obrancu Jaroslava Zeleného, v 71. minúte sa o vyrovnanie postaral útočník Tomáš Chorý.

Sezónu tak zakončili s dvojbodovým náskokom pred mestským rivalom Slaviou. Kvalifikáciu Európskej ligy si zahrá Plzeň, ktorá má na treťom mieste priepastný náskok 21 bodov pred Baníkom Ostrava.

Ten si zaistil priamu účasť v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy (EKL) po tom, ako deklasoval oslabené Slovácko 6:0.

Mladá Boleslav sa po prehre so Slaviou 0:4 prepadla na 5. miesto tabuľky, zahrá si tak finále play off o EKL s Hradcom Králové.

V drese Slavie sa dvakrát presadil útočník Václav Jurečka a zabezpečil si tak individuálne ocenenie pre najlepšieho strelca sezóny.

Česká liga - nadstavbová časť:

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 6:0 (3:0)

Góly: 26. a 50. Ewerton (prvý z 11 m), 30. a 36. Kubala, 71. Tanko, 79. Kpozo, ČK: 26. Mihálik, 62. Juroška (obaja Slovácko)

/T. Rigo odohral celý zápas, M. Rusnák nastúpil v 66. min - P. Blahút odohral celý zápas, M. Novák nastúpil v 85. min/

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Góly: 45.+1 Zelený - 71. Chorý

/L. Haraslín hral do 61. min - E. Jirka hral do 62. min, M. Tvrdoň sedel na lavičke náhradníkov/

SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 4:0 (2:0)

Góly: 16. a 78. Jurečka, 27. Zmrzlý, 89. Zafeiris

/A. Kadlec (Mladá Boleslav) sedel na lavičke náhradníkov/

Tabuľka českej ligy - skupina o titul

Domov»Futbal»Česko»Slovácko sa rozlúčilo so sezónou drvivou prehrou, Sparta oslávila titul