Schranz prihral na dôležitý gól Slavie, Macík vychytal čisté konto proti Sparte

Ivan Schranz (vľavo) sa teší po strelenom góle v drese SK Slavia Praha.
Ivan Schranz (vľavo) sa teší po strelenom góle v drese SK Slavia Praha. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. apr 2022 o 20:55

Slavia ide do nadstavbovej časti z prvej priečky.

PRAHA. Slovenský futbalový reprezentant Ivan Schranz prispel v stredajšom záverečnom 30. kole základnej časti najvyššej českej súťaže k hladkému víťazstvu Slavie Praha nad FC Fastav Zlín 3:0.

V 64. minúte po rýchlej akcii prihral Petrovi Olayinkovi na tretí gól domácich. Schranz hral do 78. minúty.

Úradujúci majster si vďaka víťazstvu ustrážil pozíciu na čele tabuľky a do nadstavbovej časti pôjde z prvej priečky.

Posledným účastníkom skupiny o titul je Hradec Králové, ktorému k tomu stačila remíza 1:1 na ihrisku Bohemians 1905.

V tabuľke skončil na šiestom mieste s dvojbodovým náskokom pred siedmou Mladou Boleslavou, ktorá prehrala doma s Viktoriou Plzeň 0:2 a bude hrať iba v skupine o 7.-10. miesto. Plzeň skončila v základnej časti druhá o bod za Slaviou.

Česká Fortuna liga - 30. kolo:

Slavia Praha - Fastav Zlín 3:0 (2:0)

Góly: 32. Tecl, 36. Provod, 64. Olayinka

/Ivan Schranz hral do 78. min - Matej Rakovan celý zápas, Robert Matejov do 78. min/

Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Góly: 3. Havel, 85. Kopic

/Stanislav Dancák celý zápas - Marek Tvrdoň, Matej Trusa a Miroslav Káčer na lavičke náhradníkov/

Teplice - České Budějovice 2:1 (1:1)

Góly: 28. Tijani, 53. Sejk - 19. Škoda

/David Šipoš, Lukáš Skovajsa a Miroslav Králik (všetci Č. Budějovice) celý zápas/

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Góly: 40. a 62. Jurečka (oba z 11 m)

/Pavol Šimko od 66. min, Michal Tomič od 67. min - Martin Koscelník celý zápas, Ľubomír Tupta od 76. min, Miroslav Stoch od 80. min/

Baník Ostrava - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Gól: 11. Buchta

/Viktor Budinský na lavičke náhradníkov - Jakub Považanec celý zápas/

Sigma Olomouc - Sparta Praha 2:0 (2:0)

Góly: 7. Breite, 11. Beneš

/Matúš Macík, Lukáš Chvátal celý zápas, Lukáš Greššák do 53. min - Lukáš Haraslín do 79. min, Dominik Holec na lavičke náhradníkov/

Karviná - Pardubice 3:2 (1:1)

Góly: 3. Papadopulos, 70. Buchta, 87. Durosinmi - 4. Černý, 56. Červ

/Pavol Bajza a Rajmund Mikuš celý zápas, Lukáš Čmelík (všetci Karviná) od 68. min/

Bohemians 1905 - Hradec Králové 1:1 (0:0)

Góly: 62. Hronek - 51. Kučera

ČK: 83. Čech (Hradec) po 2. ŽK

/Erik Prekop (Hradec) sedel na lavičke náhradníkov/

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»Schranz prihral na dôležitý gól Slavie, Macík vychytal čisté konto proti Sparte