Almási bol hviezdou zápasu, dvoma gólmi zariadil výhru Ostravy

Ladislav Almási.
TASR|7. máj 2022 o 21:45

Karviná z najvyššej českej súťaže vypadáva.

PRAHA. Slovenský útočník Ladislav Almási prispel dvoma gólmi k výhre Baníka Ostrava nad Hradcom Králové 3:1 v zápase 3. kola skupiny o titul v českej ligy.

Oba tímy sú už mimo boja o celkový triumf aj účasť vo futbalovej Európe.

V skupine o udržanie prehrala Karviná na pôde Pardubíc 0:2 a z ligy tak zostúpila. Za hostí nastúpil v 88. minúte slovenský útočník Juraj Teplan.

Zlín v bráne so Slovákom Matejom Rakovanom nevyužil možnosť na zaistenie svojho zotrvania keď prehral s Bohemiansom Praha 1:4. Šancu na udržanie živia napriek prehre aj Teplice, ktoré podľahli Jabloncu 0:1.

Česká liga - nadstavbová časť - 3. kolo:

Skupina o titul:

Baník Ostrava - Hradec Králové 3:1 (1:1)

Góly: 67. a 88. Almási, 24.Takács - 7. Vlkanova

/Ladislav Almási hral celý zápas a strelil dva góly, Viktor Budinský bol na lavičke náhradníkov - Erik Prekop hral do 69. minúty/

/Matej Rakovan (Zlín) odchytal celý zápas/

Domov»Futbal»Česko»Almási bol hviezdou zápasu, dvoma gólmi zariadil výhru Ostravy