Baník Ostrava nečakane zdolal Plzeň, Prekop zaujal pri vysokom víťazstve

Erik Prekop v drese Bohemians 1905.
Erik Prekop v drese Bohemians 1905. (Autor: Petr Koukal / bohemians.cz)
Sportnet, TASR|16. apr 2023 o 18:47 (aktualizované 16. apr 2023 o 21:11)

Čmelíkov gól na bod nestačil.

PRAHA. Futbalisti Baníku Ostrava vyhrali v nedeľňajšom zápase 27. kola najvyššej českej súťaže nad Viktoriou Plzeň 2:1.

O oba góly sa postaral Nigérijčan Muhamed Tijani a jeho tím poskočil na deviate miesto. Plzeň figuruje na treťom mieste, má už istú miestenku v skupine o titul.

Bohemians Praha vyhrali nad Mladou Boleslavou jasne 4:0. Jeden gól si za domácich pripísal aj Slovák Erik Prekop, ktorý zvýšil na 3:0 a na konte mal aj asistenciu.

Bohemains tak výrazne zvýšil svoje šance na postup do skupiny o titul, ich súper hrá o účasť v skupine o 7.-10. miesto.

V nedeľu sa gólovo presadil aj ďalší Slovák Lukáš Čmelík, no jeho České Budějovice prehrali na pôde Hradca Králové 1:2. Pri presnom zásahu mu asistoval krajan Branislav Sluka, ktorý nastúpil v 70. minúte.

Ich tím tak stratil body v boji o postup do prostrednej skupiny, domáci zvýšili svoje šance na miestenku v tej majstrovskej. V ich bráne bol celý zápas Slovák Pavol Bajza.

Rovnaký triumf dosiahlo na domácom trávniku aj Brno, ktoré zdolalo posledné Pardubice. Zbrojovka taktiež bojuje o účasť v skupine o 7.-10. miesto.

Česká Fortuna liga - 27. kolo:

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav 4:0 (1:0)

Góly: 40. Matoušek, 62. Kovařík, 74. Prekop, 90.+1 Drchal

/Erik Prekop hral do 79. minúty, dal gól a mal asistenciu - Michal Tomič hral od 70. minúty/

Zbrojovka Brno - Pardubice 2:1 (0:0)

Góly: 47. a 76. Řezníček - 90.+3 Krobot

/Viktor Budinský (Pardubice) bol na lavičke/

Hradec Králové - České Budějovice 2:1 (2:0)

Gól: 32. Vašulín, 35. Kučera - 84. Čmelík

/Pavol Bajza chytal celý zápas, Matej Trusa hral od 76. minúty - Martin Králik hral celý zápas, Lukáš Čmelík celý zápas, dal gól a dostal žltú kartu, Branislav Sluka hral od 70. minúty a mal asistenciu, Dávid Šípoš bol na lavičke náhradníkov/

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 2:1 (1:0)

Góly: 7. a 58. Tijani - 79. Hejda

Tabuľka českej ligy

Domov»Futbal»Česko»Baník Ostrava nečakane zdolal Plzeň, Prekop zaujal pri vysokom víťazstve