Haraslín pomohol asistenciou k výhre Sparty, Macík vychytal čisté konto

Dávid Hancko (vľavo) a Lukáš Haraslín v drese AC Sparta Praha.
Dávid Hancko (vľavo) a Lukáš Haraslín v drese AC Sparta Praha. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|20. mar 2022 o 17:46 (aktualizované 20. mar 2022 o 21:36)

Slavia Praha dohrávala proti Českým Budějoviciam o desiatich.

PRAHA. Slovenský futbalový stredopoliar Lukáš Haraslín prispel asistenciou k víťazstvu Sparty Praha na pôde FK Mladá Boleslav 3:0.

Víťazstvo si pripísal aj jeho krajan Matúš Macík, ktorý vychytal Sigme Olomouc domácu výhru 1:0 nad Slovanom Liberec.

Rolu favorita splnila Slavia Praha, ktorá na domácej pôde zdolala Dynamo České Budějovice 1:0, hoci v závere dohrávala len s desiatimi hráčmi. V základnej zostave nechýbal Jakub Hromada, za hostí hrali dvaja slovenskí obrancovia.

Česká Fortuna liga - 26. kolo:

Mladá Boleslav - Sparta Praha 0:3 (0:2)

Góly: 15. Čvančara, 25. Vitík, 90.+3. Krejčí

/S. Dancák (Boleslav) hral celý zápas - D. Hancko hral celý zápas, L. Haraslín hral do 71. minúty a prihral na gól, D. Holec (všetci Sparta) bol na lavičke náhradníkov/

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Gól: 25. Navrátil

/M. Macík odchytal celý zápas a dostal ŽK, J. Chvátal (obaja Olomouc) odohral celý zápas - M. Koscelník hral celý zápas, K. Mészáros (obaja Liberec) hral od 61. minúty/

Teplice - Hradec Králové 1:2 (1:1)

Góly: 6. Ledecký - 11. Rada (z 11 m), 76. Král

Slavia Praha - České Budějovice 1:0 (0:0)

Gól: 58. Lingr

ČK: 86. Talovierov (Slavia) po 2. ŽK

/Jakub Hromada (Slavia) hral do 89. minúty - Martin Králik a Lukáš Skovajsa hrali celý zápas, David Šípoš (všetci Dynamo) bol na lavičke náhradníkov/

Tabuľka českej ligy

Domov»Futbal»Česko»Haraslín pomohol asistenciou k výhre Sparty, Macík vychytal čisté konto