Strelec dvoch gólov Lamin Jawo
Strelec dvoch gólov Lamin Jawo (Autor: Twitter FK Mladá Boleslav)
TASR|12. mar 2023 o 18:05 (aktualizované 12. mar 2023 o 20:22)

Za Zbrojovku Brno sa v 96. minúte presadil z pokutového kopu Řezníček.

PRAHA. Futbalisti Bohemians 1905 Praha zvíťazili v nedeľňajšom dueli 23. kola českej futbalovej ligy nad Pardubicami 2:0.

V drese domácich sa presadil gólom slovenský útočník Erik Prokop. Pražskému celku patrí v tabuľke 4. miesto so ziskom 35 bodov, Pardubice sú posledné.

Mladá Boleslav zdolala Liberec 4:0. Domáci rozhodli o triumfe už v prvom polčase, v ktorom strelili tri góly.

Teplice neudržali priaznivý výsledok 1:0 v zápase proti Brnu, keď inkasovali v šiestej minúte nadstaveného času druhého polčasu z pokutového kopu, ktorý premenil Jakub Řezníček.

Česká Fortuna liga - 23. kolo:

Bohemians Praha 1905 – FK Pardubice 2:0 (1:0)

Góly: 37. Hála, 61. Prokop

/E. Prokop odohral celý zápas – V. Budinský bol na lavičke náhradníkov/

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 4:0 (3:0)

Góly: 4. a 19. Jawo, 7. Ladra, 66. Fulnek

/S. Dancák hral celý zápas, M. Tomič hral od 69. minúty - Ľ. Tupta hral celý zápas, K. Meszáros hral od 68. minúty/

FK Teplice - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Góly: 53. Pleštil - 90.+6. Řezníček (z 11 m)

/R. Matejov (Brno) bol na lavičke náhradníkov/

Tabuľka českej ligy

Domov»Futbal»Česko»Mladá Boleslav rozstrieľala Liberec, Brno zachraňovalo remízu v nadstavenom čase