Chvátal zahviezdil v Česku. Olomoucu pomohol k výhre gólom a asistenciou

Juraj Chvátal v drese SK Sigma Olomouc.
Juraj Chvátal v drese SK Sigma Olomouc. (Autor: Twitter SK Sigma Olomouc)
TASR|30. júl 2022 o 21:21

Plzeň musela v úvodnom kole zachraňovať aspoň remízu.

PRAHA. Slovenský futbalový obranca Juraj Chvátal výrazne prispel k výhre Sigmy Olomouc na ihrisku Ostravy 3:0 v sobotnom zápase 1. kola najvyššej českej súťaže.

Pri prvom góle prihral Mojmírovi Chytilovi a druhý strelil sám. Víťazstvo poistil v 79. minúte Jan Sedlák, ktorý nahradil Slováka Denisa Ventúru.

"Juraj je typ ofenzívneho beka s dobrou kvalitou riešenia, ale pre mňa bolo toto iba nadstavba. To je skrátka moderna. Krajných obrancov chceme zapájať do útoku,“ povedal tréner Václav Jílek na webe olomouckého klubu.

Zbrojovka Brno remizovala doma s 1. FC Slovácko 2:2 a nerozhodne sa skončilo aj stretnutie medzi Zlínom a Mladou Boleslavou, v ktorom diváci nevideli gól.

Obhajca titulu Viktoria Plzeň remizovala na ihrisku Teplíc 2:2, keď dotiahla dvojgólový náskok domácich.

V nadstavenom čase druhého polčasu dostal červenú kartu hosťujúci Lukáš Hejda a ponúkol Tepliciam penaltu. Domáci Jakub Urbanec, ktorý strelil v zápase dva góly, ju však nepremenil a odmietol tak hetrik.

Česká liga - 1. kolo:

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 2:2 (2:1)

Góly: 21. Ševčík, 32. Přichystal - 30. Holzer, 71. Trávník

/R. Matejov bol na lavičke náhradníkov - M. Tomič nastúpil v 46. min, P. Šimko nezasiahol do zápasu/

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 0:3 (0:1)

Góly: 38. Chytil, 51. Chvátal, 79. Sedlák

/M. Macík chytal celý zápas, J. Chvátal hral celý zápas, v 51. min strelil gól a v 77. min dostal ŽK, D. Ventúra hral do 70. min, T. Digaňa (všetci Olomouc) bol na lavičke náhradníkov/

FC Zlín - FK Mladá Boleslav 0:0 (0:0)

/M. Rakovan bol na lavičke náhradníkov - M. Polaček a S. Dancák odohrali celý zápas/

FK Teplice - Viktoria Plzeň 2:2 (1:0)

Góly: 23. a 47. Urbanec - 58. Kliment, 71. Mosquera

ČK: 76. Hejda (Plzeň)

/R. Čerepkai bol na lavičke náhradníkov - R. Dedič nastúpil v 80. min, M. Trusa a M. Tvrdoň nezasiahli do zápasu/

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»Chvátal zahviezdil v Česku. Olomoucu pomohol k výhre gólom a asistenciou