Eden sa otriasal v základoch. Do finále postúpili obe pražské S

Futbalisti Slavie Praha sa tešia s fanúšikmi po výhre.
Futbalisti Slavie Praha sa tešia s fanúšikmi po výhre. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. apr 2023 o 23:45

Skóroval aj slovenský útočník Erik Prekop.

PRAHA. Finálový súboj Českého pohára MOL Cup prinesie začiatkom mája atraktívny súboj dvoch slávnych mužstiev z hlavného mesta.

AC Sparta Praha si postup vybojovala ako prvá, keď v stredajšom semifinálovom stretnutí zdolala SK Dynamo České Budějovice 2:0. V prvom polčase skóroval Martin Minčev a po zmene strán uzavrel skóre Lukáš Sadílek.

Oveľa väčšie problémy s postupom mala Slavia. Tá čelila Bohemiansu Praha, pričom hostí poslal do vedenia v 14. minúte slovenský útočník Erik Prekop.

"Klokani" sa druhýkrát dostali do vedenia v 84. minúte a zdalo sa, že zápas dotiahnu do úspešného konca. Ešte v 96. minúte mali tesný náskok.

V 97. minúte však mala Slavia rohový kop, do šestnástky išiel aj brankár Ondřej Kolář a po góle Ondřeja Lingra sa zaplnený Eden otriasal v základoch.

O osude stretnutia napokon rozhodol v 110. minúte Václav Jurečka.

MOL Cup - semifinále:

Sparta Praha - České Budějovice 2:0 (1:0)

Góly: 37. Minčev, 76. Sadílek

ČK: 90.+2 Králik (České Budějovice) po 2. ŽK.

/Za domácich hral L. Haraslín do 78. minúty, za hostí M. Králik dostal červenú kartu, B. Sluka hral od 90.+1 min, D. Šipoš, L. Skovajsa boli na lavičke/

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 3:2 pp (2:2, 1:1)

Góly: 23. Douděra, 90.+7 Lingr, 110. Jurečka - 14. Prekop, 84. Hála

/Za domácich hral I. Schranz do 77. minúty, za hostí hral E. Prekop do 90.+3 min a v 14. minúte strelil úvodný gól zápasu/

Domov»Futbal»Česko»Eden sa otriasal v základoch. Do finále postúpili obe pražské S