O zvyšné dve miestenky do Európy bojujú tri tímy. Aká je postupová matematika?

Dve kolá pred koncom má Žilina a Trnava zhodný počet bodov.
Dve kolá pred koncom má Žilina a Trnava zhodný počet bodov. (Autor: TASR)
Titanilla Bőd|11. máj 2024 o 07:30

Všetky zainteresované kluby majú svoj osud vo vlastných rukách.

BRATISLAVA. Od zavedenia aktuálneho hracieho formátu najvyššej futbalovej súťaže sa stalo iba druhý raz, že Slovnaft Cup nevyhralo mužstvo, ktoré sa umiestnilo v prvej trojke v ligovej tabuľke.

V sezóne 2018/2019 triumfoval v pohári Spartak Trnava, ktorý v tom čase hral iba v skupine o udržanie sa.

V aktuálnom ročníku pohár vyhral Ružomberok, ktorý už za žiadnych okolností nemôže skončiť v top tri.

Znamená to, že po druhý raz v tomto systéme sa nebude hrať baráž o účasť v európskych súťažiach.

Slovan Bratislava ako majster už má miestenku v 1. predkole Ligy majstrov istú. Ružomberok ako víťaz Slovnaft Cupu sa môže chystať na 1. predkolo Európskej ligy.

O zvyšné dve miestenky v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy bojujú ešte tri tímy: Žilina, Trnava a Dunajská Streda.

Žilina a Trnava majú v tabuľke zhodný počet bodov, 54. Vzájomné zápasy má lepšie Žilina, ktorá vyhrala tri zo vzájomných meraní síl, kým Trnava zvíťazila iba v jednom stretnutí.

DAC má na konte 52 bodov a ešte ho čaká zápas s oboma konkurentmi.

Všetky tímy majú osud stále vo svojich rukách. Do konca Niké ligy zostávajú dve kolá. Aký je v nich program kandidátov na európsku pohárovú súťaž?

9. kolo:
Ružomberok – Žilina
Dunajská Streda – Trnava

10. kolo:
Trnava – Podbrezová
Žilina – Dunajská Streda

V prípade Žiliny i Trnavy platí, že víťazstvom si môžu zabezpečiť účasť v Európe už tento víkend. Trnava si zaistí miesto v prvej trojke aj v prípade remízy s Dunajskou Stredou, ak Žilina prehrá v Ružomberku.

DAC definitívne stratí nádej o Európu len v prípade, ak prehrá s Trnavou a zároveň vyhrá aj Žilina.

Aké sú možné scenáre po 9. kole nadstavby?

Zápas Ružomberka a Žiliny sa hrá už v sobotu, Dunajská Streda hostí Trnavu v nedeľu.

Domov»Futbal»Slovensko»O zvyšné dve miestenky do Európy bojujú tri tímy. Aká je postupová matematika?