Chcel spojiť štúdium s futbalom. Mladý slovenský reprezentant odchádza do USA

Ilustračná snímka. (Autor: SITA/AP)
SITA|18. jún 2018 o 13:10

Richard Beďatš bude pokračovať v kariére v americkej univerzitnej lige.

TRENČÍN. Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Richard Beďatš sa rozhodol v AS Trenčín neprijať ponuku na profesionálny kontrakt a šancu zabojovať o miesto vo fortunaligovom A-tíme.

Devätnásťročný talentovaný stredopoliar (nar. 24. februára 1999) bude pokračovať v kariére v americkej univerzitnej lige.

Spojenie štúdia a futbalu

Beďatš neodolal volaniu NCAA a počas najbližších štyroch rokov bude študovať a hrať futbal vo farbách University of Maryland.

"Chcel som spojiť futbal so štúdiom a odchod do USA je tou najlepšou alternatívou. Chcem poďakovať AS Trenčín za dôveru, ktorú mi klub prejavil.

Tiež za všetko, čo som sa naučil z futbalu. Som rád, že moje rozhodnutie pochopili a podporili ma,“ uviedol pre trenčiansky klubový web najlepší mládežnícky futbalista AS v ročníku 2016/2017.

"Sme radi, že Richard je jedným z tých, ktorí potvrdzujú možnosť prepojenia špičkových výkonov na ihriskách a v školských laviciach. Určite to nie je pri dnešnej tréningovej záťaži jednoduché, ale nie je to nemožné.

Prajeme mu, aby si splnil svoj sen. Veríme, že bude úspešný v každom ohľade a vždy ho medzi nami radi privítame.

Je to ďalší z hráčov, ktorý môže šíriť dobrú povesť našej mládežníckej akadémie," povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Beďatš má vysokú futbalovú inteligenciu

Maryland Terrapins majú jeden z najúspešnejších futbalových programov v americkom univerzitnom športe.

Trikrát vyhrali univerzitnú ligu (1968, 2005, 2008) a trinásťkrát univerzitný pohár v USA.

"Richard Beďatš má vysokú futbalovú inteligenciu. Je to obojnohý hráč, môže nastupovať v obrane a strede poľa.

Vďaka svojim medzinárodným skúsenostiam má predpoklad na veľmi rýchlu adaptáciu v mužstve,“ skonštatoval tréner Terrapins Sasho Cirovski.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: