Trnavčania udreli na konci oboch polčasov, na Slovan strácajú bod

Rozhodujúci gól strelil Samuel Štefánik.

Rozhodovali: Smolák - Zemko, Kuba, ŽK: Migaľa - Mikovič, 2453 divákov.

Banská Bystrica: Hruška - Migaľa, Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský - Richtárech (57. Franko), B. Ľupták - Slávik (73. Mayounga), Faško, Rymarenko (57. Depetris) - Polievka

Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič - Savvidis - Daniel (90. Ujlaky), Procházka (90. Karhan), Štefánik (81. Čurma), Taiwo (69. de Azevedo) - Ristovski

Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

BANSKÁ BYSTRICA. Futbalisti banskobystrickej Dukly podľahli v 13. kole Fortuna ligy Spartaku Trnava 0:2. Tím spod Urpína sa gólu nedočkal, hoci v druhom polčase nasadil do hry až dvoch útočníkov Franka a Depetrisa.

V prvom polčase mali viac šancí hostia, ale do vedenia mohli ísť domáci po rýchlom prechode do útoku. Lopta si od Slávika z pravej strany cez Polievku našla Faška, ktorý zakončil z prvej a Takáč musel ukázať svoje umenie.

Spartak sa ujal vedenia v 41. minúte po nenápadnej akcii z ľavej strany, ujala sa krížna strela Štefánika spoza šestnástky presne k žrdi.

Po zmene strán stopér Dukly Uhrinčať na bránkovej čiare vyhlavičkoval loptu po koncovke Ristovskiho. Bystričania potom posilnili ofenzívu.

Snažili sa o vyrovnanie, ale Faškovi a Willwéberovi chýbala presnejšia muška. Napokon nádeje domácich zmaril vlastným gólom v zábere duelu Mayounga.

Hlasy po zápase:

Michal Ščasný, tréner Dukly: "Odohrali sme ťažký zápas proti jednému z najlepších mužstiev v lige, ktoré má výbornú defenzívu. Z našej strany bol prvý polčas veľmi slabý, hlavne smerom do ofenzívy. Mali sme tam ľahké straty lôpt, prakticky okrem jednej strely sme si nevytvorili nič.

V druhom polčase, ako sme išli na systém 3-4-3, sa obraz hry zmenil. Trnave to však vyhovovalo, má fantastickú defenzívu a brejkové typy hráčov. Hostia sa stiahli, opticky to vyzeralo, že máme prevahu, mali sme tam dve - tri menšie šance. Ak chceme byť úspešní, jednu z nich musíme využiť. Trnava napokon vyhrala zaslúžene."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Zo začiatku zápasu sme sa vedeli dostať pred šestnástku súpera, len nám nešlo zakončenie. Až napokon prišla strela Štefánika, ktorá skončila v sieti, čo nám pomohlo. V druhom polčase sme chceli byť aktívni a pridať druhý gól.

Zbytočne dlho sme nechali zápas otvorený, pretože z takých šancí, aké sme si vytvorili, mal padnúť gól na 0:2. Duel by bol oveľa ľahší pre nás. Bystrica bola teda stále v hre a mala tam dve dobré príležitosti na vyrovnanie, no lopta išla vedľa bránky. Zápas zlomil až vlastný gól domácich."