Atalanta dala štyri góly za polčas, k obratu ju nakopol parádny gól

Hráč Atalanty Luis Muriel krásnym volejom dáva gól v zápase proti Salernitane.
Hráč Atalanty Luis Muriel krásnym volejom dáva gól v zápase proti Salernitane. (Autor: TASR/ LaPresse via AP)
TASR|18. dec 2023 o 22:55

Norbert Gyömbér nezabránil ďalšej prehre.

Serie A - 16. kolo

Atalanta - Salernitana 4:1 (0:1)

Góly: 47. Muriel, 52. Pašalič, 83. De Ketelaere, 89. Mirančuk - 10. Pirola

/Norbet Gyömbér odohral za hostí celý zápas/

BERGAMO. Futbalisti Atalanty Bergamo potvrdili úlohu jasného favorita a zvíťazili v pondelkovom zápase 16. kola Serie A nad Salernitanou 4:1.

Za hostí odohral celý zápas slovenský reprezentant Norbert Gyömbér.

Domáci po prvom polčase prehrávali 0:1, ale po zmene strán štyrikrát skórovali. Nakopol ich Luis Muriel, ktorý sa krásne trafil strelou spoza šestnástky.

Krátko na to sa strelecky presadil Mario Pašalič a v záverečnej desaťminútovke spečatili triumf Atalanty Charles De Ketelaere a Alexej Mirančuk.

Atalanta sa posunula v tabuľke na šieste miesto o bod pred AS Rím, Salernitana má osem bodov a je naďalej posledná.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Atalanta dala štyri góly za polčas, k obratu ju nakopol parádny gól