Fotogaléria (44)
Ademola Lookman s cennou trofejou. (Autor: TASR / AP)
Ivan Mriška|23. máj 2024 o 00:00

Ademola Lookman strelil vo finále Európskej ligy hetrik.

DUBLIN. Nemecký Leverkusen vyhral titul v Bundeslige bez jedinej prehry, vyslúžil si prezývku Neverlusen. Jeho séria vošla do histórie.

Pred finále Európskej ligy proti talianskej Atalante bol preto favoritom. Čakala sa jeho výhra a zisk druhej trofeje v sezóne.

Fotogaléria zo zápasu Atalanta Bergamo - Bayer Leverkusen vo finále Európskej ligy

Zrodilo sa však prekvapenie. Po famóznej šnúre 51 zápasov bez prehry podal nemecký celok nevýrazný výkon. A talianskemu klubu podľahol rozdielom triedy 0:3.

Individuálny výkon rozhodol

Hrdinom Atalanty sa stal nigérijský kanonier Ademola Lookman, ktorý zaznamenal hetrik.

„Jeho individuálny výkon rozhodol finále. Tri góly dal z troch situácií, ktoré nie sú stopercentné gólové šance,“ pre RTVS Šport chválil Lookmana futbalový expert Marián Zeman.

„Bol to jeden z najlepších výkonov v histórii všetkých európskych finále,“ dodal športový komentátor Ľuboš Hlavena.

Pri jednom góle využil chybu Leverkusenu, pri ďalších dvoch ťažil zo svojich individuálnych predností.

Fantastický zápas vo všetkých oblastiach. Od prvej minúty sme ukazovali náš cieľ. Prvý polčas bol skvelý a v druhom sme nezaspali na vavrínoch. Prežívame skvelé pocity, pre uefa.com povedal Ademola Lookman.

Domov»Futbal»Európska liga»Spoluhráči ho vyhadzovali do vzduchu. Čaro Leverkusenu prelomil hrdina Atalanty