V Trenčíne motivujú k očkovaniu: Na futbal by mnohí mohli chodiť zadarmo

Štadión AS Trenčín. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. dec 2021 o 12:50

Permanentky a dresy chce futbalový klub venovať aj zdravotníkom.

TRENČÍN. Fortunaligový futbalový klub AS Trenčín odmení ľudí nad 50 rokov, ktorí sa v priebehu decembra nechajú zaočkovať proti ochoreniu covid-19, permanentkami na domáce zápasy v jarnej časti sezóny.

Na spoločnom brífingu s Fakultnou nemocnicou Trenčín o tom informoval marketingový manažér klubu Igor Schlesinger.

Podľa Schlesingera cesta z aktuálnej pandemickej situácie vedie iba cez očkovanie.

„Rozhodli sme sa ľuďom otvorene povedať, že ak môžu a zdravotný stav im to dovoľuje, nech pristúpia k očkovaniu a pomôžu celej spoločnosti, aby sme na jar a v ďalších mesiacoch mohli spoločne fungovať a radovať sa z vecí, ktoré dnes nemôžeme robiť," podotkol.

Permanentky na jarné futbalové zápasy spolu s futbalovými dresmi chce AS Trenčín ako formu poďakovania venovať aj zdravotníkom z COVID oddelenia Fakultnej nemocnice v Trenčíne.

„V našej nemocnici sa aktuálne staráme o 120 pacientov s ochorením covid-19, z ktorých až 82 percent nie je zaočkovaných. Každú aktivitu, ktorá vedie k zvýšeniu zaočkovanosti, preto veľmi vítame a ďakujeme za ňu," skonštatoval riaditeľ trenčianskej nemocnice Tomáš Janík.

O detailoch poskytovania permanentiek pre zaočkovaných bude AS Trenčín informovať v najbližších dňoch po spoločnej komunikácii s vakcinačnými centrami.

Na území Trenčianskeho kraja je momentálne v prevádzke 12 vakcinačných centier, popri veľkokapacitnom očkovacom centre na trenčianskom výstavisku funguje ďalších sedem v nemocniciach a zvyšné štyri v poliklinikách.

Súvisiace články