Trenčín sa na víťaznej vlne neudržal. Košice šokovali domácich v 98. minúte

Momentka zo zápasu AS Trenčín – FC Košice.
Momentka zo zápasu AS Trenčín – FC Košice. (Autor: TASR)

Niké liga - skupina o udržanie sa, 6. kolo

Góly: 90. Donkor - 69. Qose, 90.+8 Fabiš

Rozhodovali: Kišš – Straka, Hrmo, ŽK: Bondarenko (Trenčín)

Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Skovajsa, Kozlovský – Bariš – Sunday (71. Uchegbu), Djerlek (88. Donkor), Akila (59. Emeka), Kupusović – Ibrahim

Košice: Figueiredo – Fabiš, Golikov (71. Jonec), Gorosito, Innocenti (62. Petrák), Davis – Faško, Hočko, Qose (77. Gallovič) – Obounet (77. Jones), Medved

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

TRENČÍN. Futbalisti AS Trenčín prehrali v 6. kole nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o udržanie s FC Košice 1:2.

O triumfe hostí rozhodol vo ôsmej minúte nadstavenia Lukáš Fabiš. Trenčania sú v neúplnej tabuľke so ziskom 39 bodov na 8. mieste. Košičanom patrí s 24 bodmi 10. priečka.

Domáci sa mohli ujať vedenia už v 3. minúte, no Akila ani Kupusovič vyložené príležitosti nepremenili.

V závere polčasu aktívny Kupusovič vystrašil Figueireda strelou z diaľky. V 69. minúte hostia udreli z prvej šance, po kolmej prihrávke Fabiša sa presadil Qose.

Trenčín vyrovnal v 90. minúte zásluhou striedajúceho Donkora, no v závere nadstaveného času rozhodol o zisku troch bodov pre nováčika Fabiš.