Zápas preložili pre smrť kráľovnej, postup Arsenalu spečatil kapitán

Radosť futbalistov Arsenalu Londýn. (Autor: TASR/AP)

Arsenal doposiaľ nestratil ani bod.

Európska liga - skupina A

Arsenal - PSV Eindhoven 1:0 (0:0)

Gól: 71. Xhaka

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v dohrávanom zápase 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy doma nad PSV Eindhoven 1:0 a zabezpečili si postup do vyraďovacej fázy súťaže.

"Kanonieri" majú po štyroch dueloch plný počet 12 bodov v A-skupine, druhé PSV sedem, tretie Bodö/Glimt len štyri a už sa nemôže dostať na prvé miesto.

Arsenal na domácom Emirates Stadium od úvodu dominoval, no dlho sa nedokázal dostať do vyložených šancí. V prvom polčase súpera prestrieľal 9:1, ale ani jeden jeho pokus nemieril na bránku.

V druhom dejstve domáci tlak stupňovali, už prišli aj gólové príležitosti a v 71. minúte aj gól, o ktorý sa postaral halfvolejom kapitán Granti Xhaka. Z pravej strany ho našiel v pokutovom území Takehiro Tomijasu.

Ďalší mohol pridať Bukayo Saka, no neprepálil brankára. PSV sa v závere snažilo o tlak, ale nedokázalo zaskočiť defenzívu súpera.

Duel sa mal hrať pôvodne už 15. septembra, no odložili ho pre obmedzené policajné kapacity po úmrtí britskej kráľovnej Alžbety II.

Tabuľka

Domov»Futbal»Európska liga»Zápas preložili pre smrť kráľovnej, postup Arsenalu spečatil kapitán